Inzerovat zde
Inzerovat zde

LRU plavaná - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2022

05. 02. 2023
V září (5.-11. 9. 2022) proběhlo v Chorvatském Osijeku 68. Mistrovství světa národů v lovu ryb udicí na plavanou.

Vážené rybářky, vážení rybáři

před oceněním nejlepších sportovců ČRS, které proběhne 18. 2. 2023 v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, představujeme největší sportovní úspěchy, a to po jednotlivých sportovních odborech. Seřadili jsme je podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech. Již jsme publikovali nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice a v muškaření, nyní přinášíme oceňované sportovce v lovu ryb udicí na plavanou.

V září (5.-11. 9. 2022) proběhlo v Chorvatském Osijeku 68. Mistrovství světa národů v lovu ryb udicí na plavanou. Šampionát proběhl na dvou mrtvých ramenech staré řeky Drávy. Česká reprezentace slavila úspěch a z Chorvatska přivezla týmovou bronzovou medaili. V jednotlivcích dosáhl nejlepšího umístění Ondřej Pokorný, který skončil na skvělém 6. místě ze 165 závodníků.

Česká reprezentace na MS národů v plavané 2022 v Chorvatsku

Ocenění ČRS převezmou:

  • Petr Klásek
  • Ondřej Pokorný
  • Aleš Flanderka
  • Zdeněk Polívka
  • Josef Konopásek
  • Ladislav Konopásek – náhradník
  • Roman Pokorný – státní trenér
  • Michal Marek – asistent
  • Michal Porteš – asistent

Bronzová pozice českého týmu na MS národů 2022

Zeptali jsme se Radka Zahrádky, předsedy odboru LRU plavaná při Republikové radě ČRS, jak hodnotí činnost odboru za uplynulé období. „Činnost Odboru LRU plavaná byla v uplynulém roce velmi bohatá. Odbor uspořádal v roce 2022 celkem 20 pohárových závodů, 4 kola 1. ligy, 4 kola II. u skupiny A, B, C, MiČR, MiČR U15-U25, MiČR hendikepovaných a MiČR veteránů. Naše týmy se zúčastnily MS národů, MS Klubů, ME a MS U 15 – U25. Nevětším úspěchem české plavané bylo 3. místo na MS národů. Odbor se sešel v roce 2022 na jarním a podzimním zasedání, kde řešil termínové kalendáře, Soutěžní a Závodní řády, ale také nominace na MS, výběrová řízení státních trenérů, vyhodnocení domácí činnosti a sestavení celostátního žebříčku.“

Gratulujeme českým reprezentantům v plavané k získaným medailím a přejeme mnoho úspěchů v nové sezoně 2023.

Petrův zdar!

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře LRU plavaná - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2022

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář