Listopadový feeder

16. 11. 2015
Lov na řece na feederové pruty na začátku listopadu.

Tento rok je krásný listopad, který nám nabízí možnost se dostat k vodě a neumrznout. Rozhoduji se tedy pro návštěvu mé oblíbené rychle proudící řeky s tím, že se pokusím ulovit nějaké Parmy a případně i jiné druhy ryb. 

Po příjezdu k vodě zjišťuji, že je voda celkem vysoko a teče rychleji než jsem očekával. Jsem si vědom, že v tomto chladném období musím chytat přesně a zároveň zajistit to, aby mi krmítko po dně neposkakovalo a já si nevytvářel širokou zakrmenou oblast. Proto zvolím raději 80 gramové krmítko, které budu spolehlivě držet na jednom místě. 

Jako krmení jsem si rozmíchal parmový speciál do kterého jsem přidal hlínu a plechovku kukuřice i masné červy. Myslím si, že dnes nebude problém s Cejny, jelikož voda teče opravdu rychle a já budu chytat přesně v půlce řeky. To se cejnům příliš nelíbí a tak doufám v úlovek Parmy nebo jiných říčních druhů ryb. 

Po půl hodince po zakrmení přichází první záběr a já jsem donucený sundat gumičku z navijáku. Zdolávám krásně stavěnou a vybarvenou Parmu a nahazuji znovu. Po necelých třech minutách opět Parma už ani nepoužívám gumičku na naviják, jelikož mám vlasec označený fixem. V podobném duchu to pokračovalo další dvě hodinky a já pochytal asi 6 parem. Potom jako by ryby z mého krmného místa zmizeli. Hodina bez záběru a já už uvažuji o odchodu. Ještě zkouším prodloužít návazec a použít masné červy s kouskem polystyrenu. Moje změna přinesla úspěch v podobě několika jesenů a já spokojeně odcházím domů.

Byl to můj snad nejúspěšnější listopadový lov. Všechny ryby měli přes čtyřicet centimetrů a byly ve skvělé kondici. Je potřeba jen velmi přesně nahazovat i krmit a použít atraktivní krmení, které je sice dražší, ale přináší úspěch. 

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Listopadový feeder

  • Marek Vlašim před 2 lety

    Moc hezká parma. V tomto období potěší. :)

Vložit nový komentář