Inzerovat zde
Inzerovat zde

Líni na plavanou

03. 06. 2016
Několik výprav jsem se soustředil pouze na líny a nyní jsem se rozhodl napsat článek o těchto krasavcích.

Přiznám se upřímně o línech jsem nikdy moc nevěděl. Pokud jsem nějakého chytnul považoval jsem to za náhodu. Vždy se mi ovšem tato ryba velmi líbila a možná také proto jsem se rozhodl, že se vydám po jejich stopách a zkusím jich ulovit více. Rád bych tedy popsal několik mých vycházek a postupných změn, které vedly k úspěchu a třeba pomohou i vám.

Poprvé když jsem na líny vyrazil tak jsem byl připraven opravdu na všechno. Sebou k vodě jsem si nabalil masné červy, hnojňáky, kukuřici, krmení apod. Vybral jsem si místo, které se přímo vybízelo k výskytu línů u popadeného stromu u břehu. Namýchal jsem si krmení a rozhodl jsem se chytat na konci popadeného stromu a to nějakých deset metrů od břehu. Do krmení mi najeli Cejni, které jsem chytal několik hodin, pak přišla změna na Kapry a já jen zklamaně kroutil hlavou. Tehdá jsem si říkal, jak mám ty líny chytat, když ostatní ryby se k mé nástraze evidentně dostanou dříve. U vody byla sice super zábava, ale cílová ryba kvůli které jsem tam byl se mi prostě nepodařila chytit. Tedy až do chvíle kdy jsem si řekl, že to sbalím. Angličák jsem stáhl ke břehu a pomalu začal balit všechno okolo a pak nastal ten zlom. Otočil jsem se a splávek mi jel po vodě, přizvedl jsem prut a zdolal Lína. Takže záběr mi přišel metr od břehu, kde jsem nekrmil.

Další den jsem se rozhodl opět vyrazit. Převázal jsem angličáka za pevný splávek a rozhodl se tentokrát chytat kousek od břehu, kde mi přišel od Lína záběr předchozí den. Opět jsem si nakrmil tentokrát asi dva metry od břehu a opět mi do místa najeli Cejni. Už to ovšem bylo lepší a já se po dvou hodinách dostal přes Cejna i k jednomu Línovi, ale potom to opět trvalo další hodinu. Ve výsledku jsem za den chytil pouze tři líny a tak jsem neustále přemýšlel co dělám špatně. Rozhodl jsem se splávek hodit úplně mimo krmné místo také ke břehu. Tam nebyla vidět žádná aktivita ryb, ale po deseti minutách mi přišel záběr od Lína. Potom jsem tam opět nahodil a ještě několikrát přehodil a vyměnil nástrahy. Záběr přišel po hodině, ale opět to byl Lín. Tak že by se jim nelíbilo krmení? Více času v dnešním dni už mi nezbývalo a tak jsem se rozhodl do třetice všeho dobrého vyrazit i následující den. 

Nezakládal jsem krmné místo, ale házel kousek od břehu do vody pouze nastřihané rousnice, masňáky a pár zrnek kukuřice. Zkrátka jsem doufal, že když toho nebude na dně mnoho, nenajede mi tam spousta bílých ryb, ale zaujme to Líny kvůli kterým tady jsem. A musím říct, že to zafungovalo. Během čtyř hodin u vody jsem chytil 8 línů samozřejmě, že jsem se bílým rybám nevyhnul, ale i tak to byla cesta k Línům. 

Možná to bylo revírem a pokud bych byl někde jinde tak by mi naopak krmná směs k línům pomohla, ale když jsem vyzkoušel poslední taktiku i na dalším revíru také se mi s Líny dařilo takže něco na tom určitě bude. Abych to shrnul tak nástraha, která měla největší úspěch byl hnoják nebo kousek rousnice. Líny se mi dařilo chytat jen v blízkosti břehu a krmit se mi vyplatilo jen opravdu minimálně. 

Určitě ještě několikrát Líny vyzkouším a dojmy si opět zapíšu, abych vám je mohl sdělit v dalším článku. Ať vám to jezdí. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Líni na plavanou

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář