Inzerovat zde
Inzerovat zde

Lín obecný

Jedna z nejhezčích ryb obývající naše stojaté a mírně tekoucí vody.

Inzerovat zde

Lín je nedravou rybou z čeledi kaprovitých a je mu zákonem stanovena nejmenší lovná míra. U mnoha rybářů, především lovicích na plavanou vlemi oblíbená ryba, která má hned několik nezaměnitelných znaků.

Je to středně veliká kaprovitá ryba, která má jemné a vrostlé šupiny s krásných nádechem zelenožluté barvy. Ploutve má černé a jeho oční duhovky jsou zbarveny do oranžova. Délka břišních ploutví u samců sahá až k řitnímu otvoru. Obvykle narazíme na líny do 35 centimetrů s váhou 0,4kg. Mezi ty kapitalní a největší exempláře patří líni přes padesát centimetrů s váhou okolo tří kilogramů.

Lín je typickým obyvatelem mírně tekoucích a stojatých vod s přirozeným úkrytem v podobě leknínů, překážek, zarostlé, bahnité partie revírů s klidnou a nejlépe prohřátou vodou. Na mnoha revírech to není druh ryby, který by byl ve velikém počtu a proto je jeho ulovení v mnoha případech vzácné a pokud se na lov lína nesoustředíte často vůbec nemáte šanci na tohoto krasavce narazit.

Nejvíc jich u nás najdeme na jižní Moravě a v Polabí. Lín je uzpůsobený k tomu, aby žil v silně zarostlých vodách i s menší hloubkou. Také dokáže přežít pod velmi silnou vrstvou ledu. Je to všežravec proto máte velikou šanci ho chytit téměř na cokoliv.

Lín je velmi krásná ryba a její počet také není příliš vysoký, proto si ho važme a nejlépe o pouštějme zpět

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Lín obecný

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář