Letní lopaty

16. 11. 2015
Popis mé krátké feederový výpravy za Cejny.

Moje celoročně oblíbená ryba na plavanou, ale i feeder je Cejn. Rozhodl jsem se dnes zajít na řeku, kde mám s lovem cejnů veliké zkušenosti a jsem schopný jich nachytat okolo čtyřiceti za pár hodin lovu. Jako krmení jsem použil ten nejlevnější sáček, jde mi spíš o kvantitu než li kvalitu. Pokud mi cejni do krmného místa najedou vím, že mi ho budou celkem rychle a spolehlivě luxovat. Proto jsem zvolil levné kilové krmení s přidáním dalších dvou kilogramů hlíny. Do krmení jsem také přidal krabičku masných červů a celé dvě plechovky kukuřice. 

Začal jsem chytat s gumičkou na navijáku a nahazoval stále do stejného místa. Na úvodní zakrmení volím deset dávek s celkem velikým krmítkem a nad lovné místo asi tři metri nastřeluji prakem několik zrnek kukuřice a menších peletek. Netrvá to dlouho a po deseti pěti minutách mám první záběr. V to co jsem doufal se mi splnilo a já chytám Cejna za Cejnem, všechny přes padesát centimetrů. Přehazuji snad necelé tři minuty a tak po třech a půl hodinkách lovu jsem bez krmení. Ani jsem nepočítal kolik Cejnů se mi podařilo chytit, ale přes třicet jich bylo určitě. 

Co považuji za důležité v letních měsících při lovu Cejnů je, aby ryby měli neustále krmení na místě. Pokud nepřichází záběry je nutné přehazovat a dodržovat nějaký časový odstup díky kterému budete mít na lovném mistě neustále krmení. 

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Letní lopaty

  • Petr Kos před 2 lety

    Nojo s takovejma lopatama,už je zábava. Jen tak dál :)

Vložit nový komentář