Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kukuřice na vlasu tak trochu jinak

10. 10. 2017
V dnešní době plné kvalitního boilies a pelet se čím dál častěji zapomíná na obyčejnou kukuřici. Spousta kaprařů tvrdí, že opravdu veliké kapry lze přesvědčit k záběru pouze na boilies, jelikož ta správná koule obsahuje tolik atraktivních látek a aminokyselin jako nic jiného a veliký kapr zkrátka nemůže odmítnout takovou nástrahu.

V dnešní době plné kvalitního boilies a pelet se čím dál častěji zapomíná na obyčejnou kukuřici. Spousta kaprařů tvrdí, že opravdu veliké kapry lze přesvědčit k záběru pouze na boilies, jelikož ta správná koule obsahuje tolik atraktivních látek a aminokyselin jako nic jiného a veliký kapr zkrátka nemůže odmítnout takovou nástrahu. V jedné věci musím souhlasit a tou je to, že boilies je opravdu plné surovin, které kapři milují a je tak pro ně velmi atraktivní. Ovšem o myšlence, která pojednává o tom, že kapr opravdu velikých rozměrů odmítne kukuřici, to zkrátka musím polemizovat, jelikož já mám na kukuřici vytaženy opravdu veliké kapry i amury.  

Ke kukuřici mám opravdu úzký vztah. Téměř vždy když bylo nejhůře, mi vytrhla trn z paty. Za ty roky co na kukuřici chytám, jsem vyzkoušel i různé varianty nastražení, některé mne mile překvapily, některé naopak zklamaly. V tomto článku bych se chtěl věnovat jednomu konkrétnímu nastražení kukuřice na vlasu, o kterém bych vám rád řekl své poznatky.

Jakým způsobem kukuřici na vlas nastražuji?

Klasická lajna například osmi kukuřic určitě není špatnou volbou, ale jakmile jsem jednou použil podvodní kameru a sledoval kapry jezdící kolem mé nástrahy, zjistil jsem, že opravdu kapři těch větších rozměrů tuto nástrahu vnímají jako nebezpečnou. Je to tím, že v místě, kde chytám je i kukuřice, kterou krmím, která je na dně rozmístěná v nepravidelných tvarech, chuchvalcích, případně jednotlivých zrnek, ale nikde není lajna osmi či deseti kukuřic za sebou. Proto jsem přišel s myšlenkou, že zkusím stejný počet osm až deset kukuřic na vlasu nezajišťovat klasickou zarážkou na pelety či boilies, nýbrž zbytek vlasu omotám kolem ramínka háčku a převléknu ho přes gumičku, která je rovněž na háčku. Lépe předchozí větu pochopíte z obrázku, který najdete níže pod článkem. Jakmile jsem začal tímto způsobem experimentovat a realizoval výše popsanou úpravu, najednou bylo sousto z kukuřice, které připomínalo spíš takový chuchvalec, než li lajnu mnohem úspěšnější.  Jako by velicí kapři z ničeho nic vnímali chuchvalec kukuřice za důvěryhodnější a já tam, kde se mi nedařilo na koule, chytal veliké kapry na obyčejnou kukuřici. A co víc, toto nastražení kukuřice bylo mimo jiné velmi úspěšné i při lovu amurů. Ti totiž až tak tolik jak kapři nástrahu nenasávají a tak do ní spíše najíždí a poté se snaží couvat, stejně tak jako když ožírají rákos, či různé další vodní rostliny. A v případě, kdy nebyla na dně dlouhá lajna, ale chuchvalec kukuřic, tak se mnohem častěji stávalo, že se amur při snaze vzít kukuřici ze dna píchl o háček a pro mne začal adrenalinový souboj.

Různé variace kukuřic

Později jsem zkoušel i různé barevné varianty kukuřic, které jsem abnormálně kombinoval. Tyto kombinace měly úspěch v případě, že jsem krmil velikým množstvím kukuřice. Když jsem například mezi obyčejnou žlutou kukuřici posadil svou montáž a na vlasu omotaném kolem háčku byla kukuřice červená, oranžová či jejich kombinace, tak to skvěle fungovalo. V případě, že jsem krmil koulemi a třeba menším množstvím kukuřice, tak velmi dobře fungovala obyčejná žlutá kukuřice. Zároveň mohu podotknout, že fantazii se meze nekladou a tak je možné použít tímto způsobem nastražit i jakoukoliv jinou nástrahu, například nějaké ovoce.

V tomto krátkém článku jsem vám chtěl rozšířit obzory a podat vám především tip na tak trochu jiný způsob nastražování kukuřice na vlas, ale zároveň jsem chtěl apelovat na to, že je dobré nepodceňovat efektivitu kukuřice a být připraven experimentovat a použít ji v ten správný čas.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kukuřice na vlasu tak trochu jinak

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář