Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Krmítko na pelety v zimním období

23. 11. 2015
Článek o feederovém chytání s krmítkem na pelety v zimním období.

Inzerovat zde

Krmítko na pelety u nás v České republice není příliš známé a používá ho jen velmi málé procento rybářů věnujících se lovu feederem. Já to už několikrát s tímto krmítkem vyzkoušel a rád bych vám v tomto článku popsal několik tipů, které vám pomohou k efektivnímu chytání v zimním období.

Nejprve je nutné vybrat správnou velikost krmítka

Vybrat správnou velikost krmítka je prioritní záležitostí. Nejvíce se mi chytání s tímto krmítkem osvědčilo v jarních a podzimních časech, jelikož bylo mnohem účinnější než jakékoliv jiné metody. Proto tento článek bude zaměřený také na chytání v zimním období. Ryby v tomto období jsou opatrné a je potřeba při náhozech dělat co nejméně hluku. Proto začínám s malými krmítky a v případě, že se ryby rozkoušou už si mohu dovolit trochu přitlačit na velikosti krmítka. 

Přesnost náhozů

Přesné chytání při lovu s krmítky na pelety je nezbytnou součástí vedoucí k úspěchu a to především na jaře nebo na podzim a v zimě. Ryby se nepohybují příliš rychle a vy musíte docílit toho, aby se soustředily do jedné oblasti na vaše krmné místo. S trochou praxe budete po několika náhozech trefovat stále stejný bod s tím, že budete mít zaklipovaný vlasec například gumičkou, která při tahu ryby vyletí. Navíc v chladnějším počasí máte možnost techniku svých náhozů cvičit mnohem lépe než li v létě, jelikož u vody není tolik rybářů a vy máte mnohem více možností.

Správná volba návazce

Dalším bodem je správná volba návazce. Většinu času používám vlasec od 0,14 do 0,19mm. V hlubší vodě v zimním období, kdy jsou ryby pomalé a opatrné a já nechci ryby vyplašit musím přistoupit na řešení od 0,12 do 0,14mm. U chytání s těmito druhy krmítky je délka návazce maximálně dvacet centimetrů. Při porušení tohoto pravidla by celá tato sestava ztrácela smysl a neměla bý žádný efekt.

Výběr nástrahy i návnady

V chladném období nám nemusí fungovat to co je celým rokem naším favoritem. Já převážně volím promočené pelety určené pro zimní rybolov a raději šáhnu po měkčích peletách. Zároveň doporučuji použít jako návnadu takové pelety, které mají podobnou barvu jako dno revíru, většinou všude kam jdu volím tmavší odstín pelet. V létě mnohdy bývá použití světlejší barvy mnohem účinnější, ale v chladném období to moc nedoporučuji. Většinou když se počasí ochlazuje ryby se příliš jasným návnadám snaží vyhýbat.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Krmítko na pelety v zimním období

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář