Krmítko na pelety v zimním období

23. 11. 2015
Článek o feederovém chytání s krmítkem na pelety v zimním období.

HasvagCamp.com

Krmítko na pelety u nás v České republice není příliš známé a používá ho jen velmi málé procento rybářů věnujících se lovu feederem. Já to už několikrát s tímto krmítkem vyzkoušel a rád bych vám v tomto článku popsal několik tipů, které vám pomohou k efektivnímu chytání v zimním období.

Nejprve je nutné vybrat správnou velikost krmítka

Vybrat správnou velikost krmítka je prioritní záležitostí. Nejvíce se mi chytání s tímto krmítkem osvědčilo v jarních a podzimních časech, jelikož bylo mnohem účinnější než jakékoliv jiné metody. Proto tento článek bude zaměřený také na chytání v zimním období. Ryby v tomto období jsou opatrné a je potřeba při náhozech dělat co nejméně hluku. Proto začínám s malými krmítky a v případě, že se ryby rozkoušou už si mohu dovolit trochu přitlačit na velikosti krmítka. 

Přesnost náhozů

Přesné chytání při lovu s krmítky na pelety je nezbytnou součástí vedoucí k úspěchu a to především na jaře nebo na podzim a v zimě. Ryby se nepohybují příliš rychle a vy musíte docílit toho, aby se soustředily do jedné oblasti na vaše krmné místo. S trochou praxe budete po několika náhozech trefovat stále stejný bod s tím, že budete mít zaklipovaný vlasec například gumičkou, která při tahu ryby vyletí. Navíc v chladnějším počasí máte možnost techniku svých náhozů cvičit mnohem lépe než li v létě, jelikož u vody není tolik rybářů a vy máte mnohem více možností.

Správná volba návazce

Dalším bodem je správná volba návazce. Většinu času používám vlasec od 0,14 do 0,19mm. V hlubší vodě v zimním období, kdy jsou ryby pomalé a opatrné a já nechci ryby vyplašit musím přistoupit na řešení od 0,12 do 0,14mm. U chytání s těmito druhy krmítky je délka návazce maximálně dvacet centimetrů. Při porušení tohoto pravidla by celá tato sestava ztrácela smysl a neměla bý žádný efekt.

Výběr nástrahy i návnady

V chladném období nám nemusí fungovat to co je celým rokem naším favoritem. Já převážně volím promočené pelety určené pro zimní rybolov a raději šáhnu po měkčích peletách. Zároveň doporučuji použít jako návnadu takové pelety, které mají podobnou barvu jako dno revíru, většinou všude kam jdu volím tmavší odstín pelet. V létě mnohdy bývá použití světlejší barvy mnohem účinnější, ale v chladném období to moc nedoporučuji. Většinou když se počasí ochlazuje ryby se příliš jasným návnadám snaží vyhýbat.

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Komentáře Krmítko na pelety v zimním období

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář