Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Krmítko jménem Banjo

24. 11. 2015
V tomto článku si popovídáme o nepříliš známém krmítku jménem Banjo.

Inzerovat zde

Banjo je evoluce plochých krmítek a vzhledem k tomu, že je to nepříliš známé a rozšířené krmítko v naších končinách rozhodl jsem se o něm napsat článek a předat vám pár tipů i rad ohledně tohoto krmítka a lovu s ním.

Banjo je krmítko, které má vertikální bočnice a je to výborná metoda jak dostat svou návnadu i s nástrahou bezpečně na dno. Díky zpracování krmítka nemusíte mít strach, že se vám krmení rozsype již u hladiny, ale máte jistotu, že dopadne až na dno kde se začne pomalu a postupně rozpadat. S krmítkem Banjo je mnohem snažší než s jakýmkoliv jiným krmítkem používat jako návnadu pelety. Řekl bych, že v případě pelet je to mnohem efektivnější řešení než method feeder. Další výhodou Banja je, že se s ním výborně nahazuje. Výborně letí vzduchem a já byl schopný trefovat okruh třiceti centimetrů a to i na veliké vzdálenosti, navíc krmítko vždy přistávalo se stranou návnady nahoru. Další výborná vlastnost Banjo krmítka je jeho univerzálnost. 

Velikost krmítka volíme podle typu revírů a také podle toho v jaké vzdálenosti máme v úmyslu chytat. Pokud se nacházíme ne velikých vodních plochách nemusíme se bát naplnit Banjo celé. Docela mě prekvapilo, že jsem do tohoto typu krmítka schopný nacpat i více než celou dlaň krmení. Dále pak naší nástrahu s háčkem umístíme na povrch stejně jako je tomu v případě method feederu.  Jako nástrahu můžeme použít cokoliv co vydrží déle na háčku, stejně tak jako když chytáme s method feederem. Já osobne volím pelety, kukuřici a všechno dávám pod háček vlasovou metodou.

Nachystání pelet do měkké a lepivé podoby je pro mnohé rybáře neustálý boj. Banjo vám dokáže docela dost odpustit a pelety v něm drží mnohem lépe než v method feederovém krmítku, ale i zde musíme pamatovat na to, že by naše návnada měla být připravena správně. 

Příprava pelet není příliš obtížný úkol. Stačí vysypat pytlýk například s 2mm peletami do vaničky, následně je zalít až po povrch vodou a zavřít. Poté je nechat přibližně vždy stejnou dobu jako je velikost pelet koupat tedy 2mm pelety - 2 minuty, 4mm pelety - 4 minuty apod. A na závěr z vaničky s peletami odlít vodu a ještě pelety nechát chvíly nasát vlhkost a návnada je připravena.

Na závěr bych nechtěl srovnávat banjo a jeho konkurenta method feederové krmítko. Každé krmítko má své výhody i nevýhody. Mě osobně se nejvíce líbilo, že jsem schopný do Banja nacpat opravdu hodně návnady a skvěle se s ním nahazuje i na veliké vzdálenosti. Proto je pro mě tato metoda efektivní zejména na rozsáhlých vodních plochách.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Krmítko jménem Banjo

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář