Inzerovat zde
Inzerovat zde

Krátká nymfa

Tato sestava je výjimečná především v tom, že budeme mít možnost lovit v úsecích, kde bychom s jinými technikami lovu nebyly rozhodně natolik úspěšní. Ukážeme si jak navázat krátkou nymfu.

Inzerovat zde

Tato sestava je výjimečná především v tom, že budeme mít možnost lovit v úsecích, kde bychom s jinými technikami lovu nebyly rozhodně natolik úspěšní. Lze s ní velmi dobře prochytávat různé jámy a hlubší řeky, které rovněž disponují silným proudem. Navíc jak už každý víme, tak v těchto úsecích se nejčastěji zdržují veliké ryby a s touto sestavou už jsem jich také pár dostal. Oproti suché mouše je tato sestava tzv. nemuškařská. Respektive k chytání s touto sestavou bychom teoreticky nepotřebovali ani vybavení pro muškaření. Nic méně jak se chovat při lovu na muškařský prut s touto sestavou? Nahodíme proti mírně proti proudu, poté držíme muškařskou šňůru mezi prsty, přesně takovým způsobem aby nedošlo k ponoření rychlospojky, jelikož ta nám potom bude sloužit jako signalizátor záběru. Pokud dojde k pozastavení nebo k rychlejšímu rozjetí, potom se vyplatí zasekávat. Pokud ucítíte aktivní cukání až ve vašich prstech, potom už ryba dozajista vysí na háčku.

Jakým způsobem tuto sestavu navázat?

Ze všeho nejdříve vezmeme naši muškařskou šňůru v závislosti na tom, kde ve sloupci budeme mít v úmyslu naše mušky vést. Buď tedy zvolíme intermídu, plovoucí či potápivou zakončenou rychlospojkou. Na rychlospojku navážeme vlasec od 0,12 až do 0,18mm (záleží na velikosti očekávaných ryb) o délce alespoň jednoho metru a dvaceti centimetrů (také v závislosti na hloubce daného revíru). Na konec vlasce následně navážeme zatíženou nymfu a cca čtyřicet centimetrů od této poslední mouchy realizujeme zhruba deset centimetrů dlouhý návazec, na který navážeme goldheada či nějakou mokrou mouchu.

Jednoduché předvedení můžete vidět na obrázku níže.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Krátká nymfa

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář