Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kouzlo lehké přívlače

Petrův zdar přátelé, už dávno jsem si uvědomil, že rybaření není jen o trofejních rybách a překonávání rekordů. Čím dál častěji mne pro uspokojení duše stačí, když vyrazím k vodě jen na pár hodin s lehkým vercajkem.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, už dávno jsem si uvědomil, že rybaření není jen o trofejních rybách a překonávání rekordů. Čím dál častěji mne pro uspokojení duše stačí, když vyrazím k vodě jen na pár hodin s lehkým vercajkem. Samozřejmě se čas od času člověku zasteskne po tom pocitu, kdy vyčkává na životní úlovek. Pro ten je ale většinou potřeba si vyhradit delší časový úsek, který v dnešním uspěchaném světě není jednoduché najít. 

Poslední roky mne začala bavit ultra lehká přívlač. Je to jednak z toho důvodu, že se častěji dopracuji k záběrům, ale také z toho důvodu, že existuje nepřeberné množství nástrah i způsobů jejich vedení. Vždyť člověk si u vody s lehkým proutkem doslova hraje a zkouší vymýšlet nové dráždivé pohyby, které by dravce vyprovokovaly k útoku. 

Navíc je skvělá i druhová pestrost ryb, díky neustálému měnění nástrah v malé velikosti. Zkrátka a dobře vám to může vzít cokoliv. Člověk tak nikdy neví, co ho zrovna překvapí. Při tomto způsobu rybolovu totiž nejde o to selektovat velikostí nástrahy, nýbrž o to si pořádně zachytat a pobavit se. 

Jak se na ultralehkou přívlač díváte vy přátelé? Také vás zaujala, nebo raději zkoušíte vytrvat a přelstít k záběru nějakého velikána s tvrdším prutem? 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kouzlo lehké přívlače

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář