Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kormoráni co s nimi?

Reagujeme na nedávno odvysílanou reportáž o kormoránech v televizi Barrandov.

Inzerovat zde

U rybářů má kormorán spoustu jmen jako například černá smrt, bestie, škůdce a tak dále. Kormorán je zkrátka postrachem všech ryb a samozřejmě i rybářů. Jsme rádi, že na tuto problematiku nyní upozornila i televize Barrandov, jelikož je potřeba se tímto témátem neustále zaobírat a začít ho razantně řešit. Odvysílanou videoreportáž můžete vidět pod touto aktualitou. 

Škody, které kormorání způsobí se pohybují v desítkách tisíc za jediný den. Kormoránů rok od roku přibývá, přitom ještě před třemi lety byl Kormorán řazený mezi chráněnými druhy. Dnes už chránený není, ale problematika, která souvisí s jejich odstřelem je natolik složitá, že né každému se do toho chce. Okolo odstřelu Kormorána je nyní tolik práce, že díky této složitosti je to v současné době zkrátka neřešitelný problém. Každá organizace rybářů, která se odstřelem Kormoránů zaobíra má na stole nekonečnou spoustu papírů s žádostí o odstřel, odůvodněním a následným rozhodnutím, které je ve spoustě případů i zamítnuto. A aby tomu nebylo málo, Kormorán je velmi chytré zvíře a co se týká jeho samotného odstřelu není to vůbec jednoduchá záležitost. 

Tímto tempem se zkrátka populace kormoránů bude neustále rozrůstat a naopak škod na rybích osádkách bude přibývat a to výrazným tempem. Myslíme si, že by se k této problematice mělo přistupovat úplně jinak a doufáme, že do budoucna nastanou změny, které povedou tím správným směrem. Jaký názor na Kormorány a problematiku kolem nich máte vy? 

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kormoráni co s nimi?

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář