Inzerovat zde
Inzerovat zde

Klouzavý anglický splávek

04. 10. 2015
Sestava s angličákem, díky které je možné chytat i na velikých hloubkách.

Tuto montáž využívají plavačkáří, kteřé už mají něco odchytáno. Oproti montáží s téčkem kdy je angličák fixovaný je tato montáž složitější pro chytání. Při nesprávném navázání nebo nahazování se montáž velmi často motá. 

Klouzavá montáž s anglickým splávkem má především výhodu na hlubokých revírech kde musíte chytat například na pěti metrech hloubky. Díky zarážce ze silonu, která se dá libovolně posouvat po vlasci máte možnost lovit i na velikých hloubkách. Se splávkem připnutým pomocí téčka by to bylo nemožné.

Popis pro navázání montáže:

1) Na kmenový vlasec navážeme zarážku z jiného vlasce. Místo zarážky z jiného vlasce můžete použít i hovínko, ale nedoporučuji ho, jelikož často po vlasci klouže a ve většině případů se nedá protáhnout malými očky u matchových prutů.
2) Dále na kmenový vlasec provlečeme korálek.
3) Potom provlečeme karabinku, která nesmí projít korálkem ani zarážkou. Proto zvolte menší karabinku.
4) Dále provlečeme na kmenový vlasec olůvka vzhledem ke gramáži splávku. Některé anglické splávky jsou samo vyvážené, proto stačí připnout jen pár malých bročků. Některé splávky mají označení gramáže například 8+4. 8 gramů je váha splávku a 4 gramy jsou určeny pro dovážení. V našem případě tedy na vlasec provlékneme 3 gramové olůvko a poté případně připneme na vlasec nějaký ten brok, abychom docílili ideálního stavu splávku ve vodě.
5) Navážeme obratlík.
6) Na obratlík připneme koncový návazec s háčkem a slabšího průměru než je kmenový vlasec a máme hotovo.

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Klouzavý anglický splávek

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář