Inzerovat zde
Inzerovat zde

Když si doma zapomenete kýbl s krmením

Petrův zdar přátelé, nedávno sem doma nechal kýbl s krmením a tuto nepříjemnost jsem zjistil až při mém příjezdu k vodě. Tak dlouho jsem se připravoval až jsem vše naložil a dobrůtky pro ryby nechal vedle pravého zadního kola

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, nedávno sem doma nechal kýbl s krmením a tuto nepříjemnost jsem zjistil až při mém příjezdu k vodě. Tak dlouho jsem se připravoval až jsem vše naložil a dobrůtky pro ryby nechal vedle pravého zadního kola. Chvíli jsem zmatkoval a proklínal sám sebe a poté se uklidnil a řekl si, že musí existovat nějaké schůdné řešení. Zpět domů se mi nechtělo, k nejbližšímu obchodu to bylo taktéž pár desítek kilometrů a tak musela začít čistá improvizace. Svačina, kterou mi připravila moje hodná polovička se skládala ze tří rohlíků, sýru a šunky, což byl dobrý základ krmné směsi. Z auta jsem vytáhl svůj cestovní rýč, párkrát obrátil půdu, otočil několik kamenů a nasbíral dostatečný počet žížal.

Rohlíky jsem nastrouhal sítem na krmení, dovhlčil je a znovu prohnal sítem. Poté jsem do nich nastřihal žížaly, které přidaly zajímavé aroma a mohlo se jít na věc. Řekněme si upřímně, ani si nepamatuji kdy jsem naposledy připravoval podobnou krmnou směs a byl omezený pouze na dva typy nástrah, tedy na rohlík či žížalu. V dnešní době, kdy je možné téměř na každém rohu koupit krmítkovou směs, kukuřici, žížaly či pelety, to ale byla příjemná improvizace a tak trochu jsem se vracel zpět do svých studentských let. 

Párkrát jsem přesně nahodil a zakrmil s větším krmítkem a poté přešel na menší krmítko a samotný lov na žížaly či rohlík. Byl jsem velmi mile překvapen z toho jak tato jednoduchá věc funguje. Záběry mi chodily pravidelně a já se opravdu nenudil. Bavila mě druhová pestrost a taky to, že jsem se dokázal z původní šlamastiky bravurně dostat. Na místě kde jsem chytal jsem byl již několikrát a nikdy si tak dobře nezachytal. Jasně, mohlo to být počasím, tlakem a aktuální aktivitou ryb. Ale tohle jednoduché krmení zkrátka mělo něco do sebe. Připadalo mi, že to aroma z nastřihaných žížal, které rohlíky násakly fungovalo mnohem lépe než většina moderních krmných směsí. Hold občas se člověk musí vrátit zpátky ke kořenům. Nejen, že jsem ušetřil nějakou tu kačku, ale taky si užil skvělé dobrodružství a parádně si zachytal. 

Máte přátelé také podobný zážitek? Nebo nejste tak zapomnětlivý jako já a vždy dorazíte k vodě se vším co je potřeba? Ať se vám daří, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Když si doma zapomenete kýbl s krmením

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář