Inzerovat zde
Inzerovat zde

Když se řekne "rybářská mikina"...

13. 12. 2022
Kvalitní mikina je jednou z prakticky celoročně používaných součástí oděvu. Používá se při sportu, zájmových a rekreačních činnostech a zrovna tak může být součástí neformálního oblečení.

Kvalitní mikina je jednou z prakticky celoročně používaných součástí oděvu. Používá se při sportu, zájmových a rekreačních činnostech a zrovna tak může být součástí neformálního oblečení. Ovšem mikina, vyrobená cíleně pro rybáře, to je něco trochu jiného, i když se na první pohled často od těch běžných nijak výrazněji neodlišuje. My vám ale chceme právě takové mikiny představit a poukázat na to, proč právě mikiny FISMACHINE jsou pro rybáře tou nejvhodnější volbou.

Termín mikina už u nás dávno zdomácněl a většina lidí si pod tímto označením představí nějakou fleecovou nebo bavlněnou bundu, často opatřenou kapucí nebo "klokaní kapsou" v přední části. Podívejme se na mikiny ale trochu zevrubněji. Pokud byste si vybírali nějakou, kterou budete nosit hlavně na ryby, třeba vás právě nabídka e-shopu fishmachine.cz upoutá a zaujme natolik, že neodoláte. Nebyli byste první a určitě budete spokojeni.

Různé typy mikin mají svůj smysl

Správně zvolená rybářská mikina vás ochrání před větrem, chladem i před nadměrným slunečním svitem, navíc jsou naše modely vyráběny v takových barvách, abyste si zbytečně neplašili ryby a nepůsobili u vody nevhodným nebo dokonce křiklavým dojmem. Lehké, prodyšné provedení je vhodné pro jarní a podzimní výpravy k vodě, ať už vláčíte, muškaříte nebo lovíte na plavanou či na položenou. Rukávy jsou opatřeny pružnou manžetou, takže se nevysoukávají a přitom umožňují pohodlný a volný pohyb.

Mikiny s izolační vrstvou poslouží i za méně příjemného počasí a díky kapuci a integrovanému nákrčníku poskytují velmi dobrou ochranu i proti řezavému větru, což ocení především rybáři lovící z loďky, bellyboatu nebo dokonce na otevřeném moři.

Mikina v provedení s několika zateplenými vrstvami je určena především pro chladné počasí a spolehlivě vás ochrání i při lovu v severských zemích, které jsou pro naše rybáře stále oblíbenější destinací. Však na první pohled vypadá jako svetr nebo kožíšek a stejně tak i zahřeje.

Materiál hraje velkou roli

Právě výběr materiálu na podšívku, izolační i krycí (vnější) vrstvu je u rybářských mikin velmi důležitý a rozhoduje o jejích vlastnostech. Vrstva, která je v kontaktu s tělem, je z příjemného a pot odvádějícího materiálu, izolační a vnější materiál je zvolen podle toho, do jakých podmínek je tato součást oděvu určena. Lehčí mikiny lze nosit bez problémů i přímo na tělo, ačkoli aspoň lehké tričko pod mikinou zaručuje lepší komfort a v případě teplého počasí můžete mikinu jednoduše svléknout. Potisk je stylový a logo drobných rybek je poznávacím znakem našich výrobků, primárně určených právě pro rybáře.

Detaily jsou důležité

Kromě kapuce a případného integrovaného nákrčníku jsou pro každého rybáře určitě potřebné dostatečně prostorné a vhodně umístěné kapsy. Ovšem rybář většinou nepotřebuje kapsy ani tak na to, že by si do nich zastrčil ruce (ačkoli ani to za chladného počasí není na škodu), spíš tam umístíme nějaké ty rybářské nezbytnosti. A správná kapsa musí mít pořádný zip s tahadlem, kdepak suchý zip!

Lehké modely mikin se většinou navlékají přes hlavu jako tričko, ty důkladnější jsou často opatřeny zipem, který má kromě pohodlného oblékání i jednu další přednost - mikinu si můžete částečně nebo úplně rozepnout podle potřeby a počasí. A navíc mikinu můžete využít i při dalších aktivitách, nejen při rybaření, ani ve společnosti v ní nebudete působit nepřípadně. Samozřejmostí je (tedy aspoň u nás) i možnost výběru odpovídající velikosti. Tak co, ještě váháte, nebo už jste si vybrali?

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Když se řekne "rybářská mikina"...

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář