Inzerovat zde
Inzerovat zde

Když jsou candáti při chuti

Petrův zdar přátelé, poslední přívlačová vycházka k vodě byla jedním slovem úžasná. Už tak nějak před příjezdem k vodě jsem cítil v kostech, že by to mohlo stát za to.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, poslední přívlačová vycházka k vodě byla jedním slovem úžasná. Už tak nějak před příjezdem k vodě jsem cítil v kostech, že by to mohlo stát za to. Celý den svítilo sluníčko, foukal mírný vánek a vzhledem k tomu, že se v těchto dnech postupně ochlazuje, jsem věřil, že právě sluneční svit mi napomůže k tomu, abych se u vody pobavil. A nakonec i kdyby ne, tak bych si udělal zdravotní procházku v krásně vybarvené podzimní přírodě. Naštěstí do toho candáti poctivě kopali a podařilo se mi několik pěkných kusů zdolat.

Velmi dobře fungovaly gumové nástrahy, které jsem připojil do fotografií. Z počátku jsem používal deseti gramovou hlavičku, když jsem chytal zhruba na osmi metrové hloubce. Později jsem odlehčil a nasadil sedmi gramovou jigovou hlavičku, která způsobila to, že nástraha padala mnohem pomaleji ke dnu a to se candátům líbilo. Fungovalo velmi pomalé vedení s mírnými přískoky nade dnem, kdy jsem vždy čekal až nástraha dopadne ke dnu a pak ji uvedl opět do chodu. Záběry chodily buď při propadu nebo v okamžiku kdy nástraha startovala ze dna. Na prut v gramáži jedna až osm gramů byla každá ryba skvělým zážitkem. 

Tyto dny rybářům, kteří se věnuji lovu dravých ryb nahrávají do karet. Podzimní období ve spoustě z nás vyvolává pocit rybářské zvědavosti a vzrušení z každé chvíle u vody. Vždyť kdy jindy než právě teď opravdu nevíme jakou rybu zrovna přelstíme k záběru. Prožijte tyto chvíle jak nejlépe to půjde, ať se vám daří přátelé, Petrův zdar! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Když jsou candáti při chuti

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář