Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kde hledat kapry?

20. 04. 2016
Osvěžte si paměť a připomeňte si několik míst kde by jste mohli být úspěšní v lovu kaprů.

Pokud se ryby neukazují a nejsou aktivní, budete muset sami odhadnout kde by se mohly zdržovat případně projíždět v různých časových intervalech. Může se stát, že při krátkodobé vycházce zvolíte místo kde nebudete mít za den ani jediný záběr a po druhé trefíte místo dokonale a parádně si zachytáte. Vždy je potřeba využít svých dosavadních zkušeností s daným revírem a zejména při krátkodobých vycházkách zvolit to správné místo. Pokud jste na revíru poprvé je dobré sledovat každý detail a ve volném čase si například své poznatky někam zapsat. Určitě vám pozorování pomůže v budoucí návštěvě revíru. 

Do tohoto článku chci zapojit několik obecných zásad, předpokladů kde by se kapři mohli vyskytovat. I když na každém revíru je to individuální. Považujte proto tento článek jako hrubé vodítko ke zjištění, kde by se mohli kapři vyskytovat i přes to, že by nebyla viditelná jejich aktivita. Pamatujte ovšem, že vlastní smysly, které použijete v hledání kaprů na daném revíru vám napoví mnohem více než předpoklady. 

 1. Zejména v létě jsou vhodné oblasti kde je dno posyté plevelem a zkrátka živým podložím. Většinou v těchto oblastech bývá dostatek přirozené potravy a kapři se zde v teplých měsících chodí pravidelně krmit.  
 2. Kapři milují přístřeší a bezpečnost, často je tedy můžete najít ve stínu pod stromy, ostrůvky, keři či rákosy. Jsou to místa kde kapři tráví dost času. 
 3. Přítoky a odtoky jsou také hojně navštěvovaná místa, kde se kapři chodí krmit a to především v jarních měsících.
 4. Menší vodopády nebo uměle vytvořené kašny, které stříkají vodu jsou v horkých dnech kvůli nedostatku kyslíku velmi dobrými místy. Jednou jsem v horkém letním dni chytal u hráze, kde během dne jelo osvěžování trávníku a voda pravidelně padala až do revíru, přesně v těchto místech jsem lovil a zažil jsem jeden z nejlepších letních dnů na rybách. Zatím co ostatní rybáři se trápily já si skvěle zachytal. 
 5. Překážky ve vodě jako jsou kmeny stromu nebo dokonce bohužel čím dál častěji i odpadky jako jsou kola, nákupní vozíky apod. 
 6. Různé podvodní hrany kde je dostatek potravy. Na jednom revíru jsem chytal na hraně z pěti do deseti metrů hloubky a bylo to skvělé místo. Našel jsem ho díky echolotu. Problém občas nastává pokud jsou hrany porostlé slávičkami nebo jsou hodně ostré, řešil jsem to namotáním patnácti metrů odolného a silnějšího vlasce. 
 7. Hledat oblasti, kde je vysoká pravděpodobnost přirozené potravy. Jako obecné pravidlo se dá považovat, že na bahně se loví na jaře a v plevelu v letních měsících.
 8. Mělká voda je také vhodným místech v letních měsících nebo když se nám začne oteplovat a ryby do mělčin začnou vyjíždět za potravou.  

Doufám, že jsem vám připomněl několik míst, kde by se mohli kapři zdržovat. Jsou to obecná pravidla, která vám mohou pomoci v nesnázích a při přemýšlení nad změnou místa. Už několikrát jsem chytal na otevřené vodě a bál jsem se přejít na mělčí vodu kde byly potopené překážky. Myslel jsem si, že ryby se budou zdržovat na hlubší vodě kde jsem krmil, ale změnou místa k překážkám jsem se dostal konečně ke kaprům a po dvou dnech měl možnost potěžkat rybu. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kde hledat kapry?

 • Franta před 7 lety

  Paráda :)))

 • Lintelka před 7 lety

  Ten seznam je naprosto přesný a mohu s ním souhlasit. Žádné další lepší prostředí pro ryby snad ani neznám.

Vložit nový komentář