Inzerovat zde
Inzerovat zde

Karas stříbřitý

Karas stříbřitý je ryba plná otázek. Jaké to jsou?

Inzerovat zde

Karas stříbřitý je ryba plná otázek. Je to dáno především tím, že karas je rybou, která je tu už přes dvě tisíce letí a nikdo pořádně neví jestli do České republiky byl tento druh ryby dovlečen nebo už se zde vyskytoval. První kusy karase na území České republiky se začali chytat na řece Dyji. Já osobně mám právě z Dyje chyceného karase s délkou 56 cm.

Úspěšný lov karasů bývá většinou o výběru správné lokality. Na některých přehradách najdete zakrnělé karase do dvaceti centimetrů a někde můžete lovit i kusy okolo padesáti centimetrů. Nejefektivnějším a nejlepším způsobem pro lov karase je lov na plavanou. Je to dáno také tím, že karas se často objevuje i ve sloupci a nemusíte ho nutně lovit u dna. Pokud vám najedou větší karasy do krmného místa určitě budete mít s pomocí matchového prutu o zábavu postaráno. Takový karas od čtyřiceti centimetrů už je pěkný bojovník.

Karase můžete lovit i pomocí prutu na položenou nebo feederu. Je to ryba, která vám nejčastěji zabere na masné červy, hnojáky, kukuřici a mnohdy i na menší peletky.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Karas stříbřitý

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář