Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kaprařská olova

04. 11. 2015
Jiný typ vody znamená použití i jiného typu olova. Představení nejpoužívanějších kaprařských olov.

Standardní hruška

Je jedno z nejpoužívanějších olov. Olovo ve tvaru standartní hrušky je totiž všestranné a dá se použít na všech typech revírů. Tvar tohoto olova je vhodný pro celou řadu situací u vody. Já osobně tyto olova používám především při lovu na měkčím dnu nebo tam kde je spousta naplavenin a nečistot. Olovo tohoto tvaru totiž tyto situace zvládá velmi dobře.

Plochá hruška

Olovo ve tvaru ploché hrušky je velmi podobné standartnímu hruškovému olovu, krom toho, že má obě dvě strany ploché. Toto olovo je vhodné použít do revírů, kde se nachází štěrk a různé kamenité plošiny. Tento typ olova je také možné zakoupit v inline verzi. 

Čtvercová hruška 

Olovo ve tvaru čtvercové hrušky je jedním z nejvíce kompaktních olověných vzorů na trhu. Opět musím podotknout, že je podobné klasickým hruškovitým olovům s tím rozdílem, že má čtyři ploché strany, které umožňují velmi stabilní držení na dně.

Dálkové olovo

Tento typ olova byl vytvořen pro všechny rybáře, kteří mají v plánu házet a chytat na velikých vzdálenostech. Olovo má aerodynamický tvar a proto ve vzduchu letí mnohem jednodušeji a kladé menší odpor než jiná kaprařská olova. Tento tvar olova je k dispozici v inline verzi a s otočným přívěskem

Zip olovo

Model olova navržený od rybářů lovících v extrémních vzdálenostech. Velikou výhodou tohoto olova je především to, že při dopadu dělá minimum hluku. Tento typ olova si v poslední době získal hodně příznivců a určitě o něm neslyšíme naposledy. 

Výše popsaná olova si můžete prohlédnout také v obrázcích, které jsou řazeny ve stejném pořadí jako jednotlivé popisy olov v tomto článku. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kaprařská olova

  • Jirka Flám před 7 lety

    Pěkně rozebrané, díky.

Vložit nový komentář