Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jemná přívlač v úchvatném Norsku

Petrův zdar přátelé, dnes to bude z trochu jiného soudku. Ti co milují jemnou přívlač na tuzemských vodách jistě časem napadne, že by mohli zkusit i něco jiného, neobvyklého a prozkoumat u toho také část světa, ve které ještě nebyly.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, dnes to bude z trochu jiného soudku. Ti co milují jemnou přívlač na tuzemských vodách jistě časem napadne, že by mohli zkusit i něco jiného, neobvyklého a prozkoumat u toho také část světa, ve které ještě nebyly. Nyní se tedy podíváme pod pokličku nádherné země plné fjordů a úchvatné přírody. 

U spousty rybářů má Norsko pověst takovou, že se zde nejčastěji pilkruje a rybaří s tvrdším náčiním. Avšak pravda je taková, že v Norsku můžete vyzkoušet téměř jakoukoliv rybolovnou techniku se kterou nakonec určitě budete úspěšní. Mimo selektivního rybolovu s tvrdšími pruty určenými pro pilkrování, jigging či lov na maso si zde totiž skvěle zařádíte také s pruty na plavanou, feeder, přívlač či muškaření. 

Každého baví něco jiného, každý rybář tak chytá technikou rybolovu, která ho nejvíce zaujme. Jemná přívlač je však v těchto končinách čím dál více opomíjená a je to veliká škoda. Rybářský život totiž není jen o tom, aby se člověk honil za trofejemi. Právě rybolov na menší gumové nástrahy a jemné přívlačové pruty je naprosto geniální záležitostí, při které vám vystoupá hladina adrenalinu v krvi na neměřitelné hodnoty. 

Na pruty nejčastěji do šedesáti gramů zde zažijete kolem úchvatných ostrůvků, nádherného pobřeží nebo také na podmořských horách neuvěřitelnou zábavu. A rybaření to není vůbec složité. Stačí nahodit, nechat vyklesat nástrahu a poté navíjet, napodobovat pohybem prutu zraněnou rybičku. Když v tom přijde záběr a ryba vám okamžitě protočí cívku, srdce každého rybáře začne plesat štěstím. 

Přeji všem kamarádům z Petrova cechu co možná nejhezčí zážitky od vody ať už jste kdekoliv. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jemná přívlač v úchvatném Norsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář