Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jelec Jesen

Jelec jesen dává přednost nížinným řekám se slabým proudem. Je to méně známý druh jelce například oproti jelci tloušti.

Inzerovat zde

Jelec jesen dává přednost nížinným řekám se slabým proudem. Je to méně známý druh jelce například oproti jelci tloušti. V důsledku znečištění řek se často jelcům nedaří udržet a uhynou. Jejich počet ovšem v posledních letech jednak kvůli zlepšení stavu znečištění vod a pokročilému vysazování stoupá.

Jelce jesena můžete ulovit na plavanou, feeder anebo i na přívlač.

Na plavanou jeseni berou spolehlivě při proplouvání a není potřeba splávek držet na jednom místě. Na jelce jesena si nachystejte jemný návazec a nástrahy jako kukuřici, masné červy nebo hnojáky. Je to krásná sportovní ryba a mezi rybáři lovícími na plavanou je velmi oblíbená.

Na Moravě jsou běžné úlovky jesena přes čtyřicet centimetrů. V některých řekách je dokonce obvyklé chytat jeseny okolo padesáti centimetrů jak na běžícím páse.

Lov jelce jesena na feeder také není žádná věda. Pokud vám najede hejno jesenů do krmného místa dají se ulovit na téměř jakoukoliv nástrahu. K lovu na feeder bohatě postačí když použijete klasickou průběžnou montáž.

Na přívlač jesena ulovíte pomocí nástrah určených k lovu pstruhů. Přeji hodně štěstí s lovem těchto krásných a sportovních ryb.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jelec Jesen

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář