Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jelci, to jsou vděčné a krásné ryby

Petrův zdar přátelé, nedávno jsem se zamyslel nad nepříliš populárními a přes to krásnými i vděčnými rybami, kterými jsou jelec jesen a jelec tloušť.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, nedávno jsem se zamyslel nad nepříliš populárními a přes to krásnými i vděčnými rybami, kterými jsou jelec jesen a jelec tloušť. Ať už je jakékoliv období a vy chytáte jakoukoliv rybolovnou technikou, tak vám právě tato ryba dokáže vykouzlit úsměv na tváři. A vůbec nejvíc jsem si zamiloval jejich lov na třešně, kdy mohu v letním období spojit příjemné s užitečným a vyrazit na zdravotní procházku s plavačkovým prutem, krabičkou poctivě nasbíraných třešní, batůžkem a podběrákem přes rameno. Mám rád když je čistá voda a já vidím jak se ohromní tloušti schovávají za velikými kameny v řece a já jim pomocí splávečku s několika bročky nabízím pro ně tolik milující třešni. I tato nástraha je však někdy nezaujme. Hold tato vděčná ryba má také své aktivní časy a navíc dokáže být velmi chytrá.

Mým dalším velmi oblíbeným způsobem rybolovu, který je zaměřený na tyto dva krasavce je i lov na menší hladinové nástrahy. Úžasný je právě ten moment když vidím jak se čeří voda za mojí nástrahou a po mém menším popperovi startuje tloušť či jesen. V neposlední řadě lze tyto ryby přesvědčit k záběru i na muškařský prut, při této sportovní disciplíně se jedná vždy o váženého hosta.

Hold jelci jsou úžasní strávníci, kteří nepohrdnou prakticky žádnou nástrahou a i proto je mám tolik v oblibě. Jak tuto rybu vnímáte vy přátelé? Ať vám to jezdí, ahoj!

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jelci, to jsou vděčné a krásné ryby

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář