Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jednání republikového sněmu ČRS

O čem se jednalo a jaké se chystají novinky...

Inzerovat zde

Hlavním bodem bylo bezesporu jednáné o návrhu na zvýšení členských příspěvků dospělých o 100Kč od roku 2018. Tuto věc už spousta rybářů dříve zaslechla a nikomu se to moc nelíbilo. Při prvním jednání také tento návrh nezískal dostatečnou nadpolovičku podporu a nyní se o tom hlasovalo po druhé. Návrh byl přijat a tak se můžeme připravit na zvýšení členstv í u dospělých na 500Kč, které bude rozděleno v poměru 50% místní organizaci, 37% územnímu svazu a 13% radě. Od roku 2018 tedy bude členský příspěvek v kategorii dospělých navýšen na 500Kč. Pro děti a mládež se výše příspěvku nemění. 

Dále co bylo podstatné pro nás rybáře, tak také to, že se řešila denní doba lovu a ochrana trofejních ryb a omezení úlovků na povolenku. Návrhy však nebyly zcela konkrétní, proto toto téma bude i nadále otevřené k dalšímu jednání, 

Za mě osobně zvýšení členského příspěvku o 100Kč není zas tak tolik dramatické, spíš bych se zajímal o to, jakým způsobem bude dále s penězi nakládáno. Spousta místních organizací odvádí skvělou práci a spousta dalších už tak skvělou práci ne. Na mnoha revírech se mi nelíbila práce s rybí osádkou, konkrétně vysazování ryb do revírů, které jim zkrátka nesvědčí. Nebo ještě hůře nevysazování reofilních druhů ryb, které do revíru patří. Nebudu blíže specifikovat, ale chystám se zapojit do toho, aby to nabralo lepší směr. Minimálně sepsáním návrhu, který bude mít hlavu a patu. 

 

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jednání republikového sněmu ČRS

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář