Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak vytáhnout háček z těla

Háček v těle bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Ve většině případů se jedná o opravdu velmi bolestivou záležitost, kterou je potřeba ihned řešit. Jakým způsobem? To vám napoví tento článek.

Inzerovat zde

Háček v těle bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Ve většině případů se jedná o opravdu velmi bolestivou záležitost, kterou je potřeba ihned řešit. Navíc bolest i následky mohou být umocňovány velikostí háčku, s čímž mám velmi nemilé osobní zkušenosti. Na jedné z výprav na sumce, mi totiž skončil sumcový trojháček v zadních partiích. Nic méně tenhle příběh bych nerad publikoval a tak se raději zaměřím rovnou na to jakým způsobem vlastně háček z těla vydělat.

Jak vytáhnout z těla jednoháček bez protihrotu

Všichni dobře víme, že háček bez protihrotu není nijak složité vytáhnout z těla. Nic méně i v případě háčku bez protihrotu bych rád zmínil jednu důležitou věc. Háček při vydělávání zkuste, co možná nejpřesněji vydělat cestou jakou se do těla dostal. Zkrátka háček vytahujte přesně v proti směru jako je v těle zabodnutý. Zamezte tomu, aby se nějak vyklal, jelikož háček bez protihrotu, kolikrát dokáže udělat pěkně hlubokou, ale potom i pomocí vyklání širokou ránu. Oproti háčku s protihrotem, který přesně sedí, se právě háček bez protihrotu pěkně vykle, dokáže se obvykle zabodnout hlouběji a při nešetrném pohybu, si můžete pořádně uškodit. Jednou takhle můj známý háčkem bez protihrotu projel půlku loktu, rána byla velmi hluboká, ale zároveň široká a nyní se může pyšnit šestnácti stehy. Kdyby to byl háček s protihrotem, tak by se to pravděpodobně nestalo.

Jak vytáhnout z těla jednoháček s protihrotem

Pod článkem jsou ilustrační obrázky, které vám pravděpodobně napoví mnohem více než samotný text, který právě píšu. Nic méně pokud nechcete nic podcenit, určitě si přečtěte i několik následujících řádků.

První obrázek ukazuje, jakým způsobem dostat jednoháček s protihrotem z těla. Nejefektivnějším způsobem je vzít si nějaký provázek, či silnější pletenku nebo silon a potom požádat o pomoc nějakého kolegu se silnou povahou. Pomocí provázku bychom měli vyvinout tlak, který uvolní háček z těla. Pokud se vám to povede, ránu ihned polijte nějakou dezinfekcí, nabízí se alpa, ale vhodná je i vodka, slivovice, či jiný alkohol, který budete mít u vody nebo po cestě na benzínce k dispozici mnohem pravděpodobněji než alpu.

Další variantou, která ovšem není na ilustračním obrázku pod článkem je protáhnutí hrotu háčku dále, tedy pokud nenarazíte na kost a ustřihnutí, či zamáčknutí protihrotu kleštěmi. Tuto variantu mám mnohem raději a vždy když jsem měl jednoháček s protihrotem v místech, kde se dal prorvat a protáhnout ještě dále až do bodu, kdy vylízal protihrot, tak jsem právě aplikoval tuto variantu osvobození. Jednoduše řečeno je potřeba se nebát a háček protahovat dál a zároveň, takovým způsobem aby hrot směroval ke kůži. Poté protrhnout kůži v druhém bodě hrotem háčku, a jakmile vyleze i protihrot, tak máme vyhráno, jelikož po jeho zamáčknutí či ucvaknutí už se jedná o jednoduchou a téměř bezbolestnou záležitost. Pak lze totiž háček, který je zbavený protihrotu jednoduše vytáhnout.

Jak vytáhnout z těla trojháček

Ze všeho nejdříve je nutné odstřihnout hroty, které nám na trojháčku zbývají. Obvykle se sekneme do těla jen jedním hrotem na trojháčku a tak se odstřihávají dva zbylé hroty. Někdy se ale může stát, že se zabodnou i dva hroty z trojháčku do těla a to už je pak mnohem složitější. Po odstřihnutí zbývajících hrotů trojháčku, navlékneme stejně tak jako je v ilustračním obrázku níže nějaký provázek a jistým tahem dostáváme háček z těla. Jeden hrot z trojháčku se mi takhle podařilo vydělat už třikrát za můj život. Když jsem měl zabodnuté z trojháčku celé dva hroty v prstu, potom jsem šel raději do nemocnice.

Pokud to prostor umožňuje, potom doporučuji i v případě trojháčku využít druhou popisovanou techniku a tou je protáhnutí háčku dál přes kůži, jakmile vyleze protihrot, tak ho zamáčkneme nebo ušmikneme a poté už háček zbavený protihrotu jednoduše vytáhneme z těla.  V případě trojháčku tuto metodu ovšem nelze většinou aplikovat.

Pokud se vám podaří trojháček dostat z těla, tak ránu vydezinfikujte. Potom zkuste zastavit krvácení tak, že důkladně ránu omotáte nebo zalepíte.

Mimo ilustračních fotografií přikládám také ilustrační videoklipy.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak vytáhnout háček z těla

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář