Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak probíhal první letošní KP v položené?

02. 05. 2019
Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 proběhly první letošní závody, pořádané LRU položená ČRS SÚS. Účast byla sice slabší, než jsme očekávali, to však nic nezměnilo na velmi slušném obsazení startovního pole.

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 proběhly první letošní závody, pořádané LRU položená ČRS SÚS. Účast byla sice slabší, než jsme očekávali, to však nic nezměnilo na velmi slušném obsazení startovního pole.

Čtvrtek 26. 04.

Od brzkého ráno se na břeh pískovny Veselá sjížděly týmy ze všech možných koutů středočeského kraje. Již losování velmi silně napovědělo, který tým bude favoritem celého klání. Uvidíme, zda se předpoklady potvrdí….

Počasí nám přeje – je zatím příjemně teplo, ale zítra k večeru je hlášena výrazná změna počasí. Má se ochladit a pršet, což může mít kladný, ale stejně tak i záporný vliv na rybí aktivitu.

12:00 – je zahájeno.

Již od prvních minut se chytají kapři, zatím však nebodovaní (méně než 4 kg). Až teprve necelé dvě hodiny po začátku soutěže je chycena ryba té správné velikosti. Na fleku č. 5 se ulovil krásný kapr 73 cm a 6,20 kg. Celé odpoledne je divné a moc úlovků nepřibývá. Je vedro a rybám se prostě moc nechce. S přicházející nocí se situace mírně zlepšuje, celkově je to však zatím bída.

Pátek 27. 04.

Od ráno to celkem bere – nejvíce bodů si však připisují týmy sedící v přední části jezera na místech 1-5. Do slušného trháku se se dostala především MO Brandýs n/L – Bejs fish na fleku č. 5 – hezky jim to šlape! Je vedro k padnutí a rybaření navíc začíná komplikovat i padající topolový květ, který se lepí na vlasce. K večeru se však počasí mění a přichází avizovaná změna – bouřka nás sice minula (hurá za to), ochlazení a později i déšť však naštěstí nikoliv. A pršelo celou noc. Žádný závratný kolotoč záběrů se však nekonal a ryby se chytaly jen na několika málo místech.

Sobota 28. 04.

Parádně se nám to vyrovnalo na čele závodů – po sérii bodovaných ryb se na doposud vedoucí tým Brandýsa dotáhl tým z MO Ml. Boleslav a v 8:45 se dokonce i ujali vedení. O dvě hodiny později však už vše zase bylo jinak. Brandýsu se podařilo ulovit fantastického šupináče, který se později stal i největší rybou závodů – kapr měl úžasné parametry 84 cm a 14,95 kg a vedení si urvali zpět! Bylo super, že se ryby začaly chytat prakticky všude a každý tým si aspoň jednou sáhl na bodovanou rybu. Zajímavý soubor probíhal nejen o 1. a 2. místo, ale také o 3. a 4. flek – kde se o místo na bedně přetahoval tým z Mn. Hradiště na fleku č. 1 a MO Benátky na č. 10. Před poslední nocí činil rozdíl pouhé 2 kilogramy. Zároveň se naplno rozhořel boj o vítězství v sektorech. Uvidíme, co přinese poslední noc…

Neděle 29. 04.

A již ráno bylo zřejmé, jak to dopadne, byť průběžné výsledky nebyly zveřejňovány, aby se nedalo příliš spekulovat. Jako namazaný stroj šlapali brandýští, velmi dobrou noc prožili Hradišťáci na č. 1, naopak dech došel Boleslavákům na č. 2 a benáteckým na č. 10. Zajímavě se pořadí promíchalo také na ostatních místech. 12:00 – je dobojováno a zbývá si jen zabalit a vyrazit na vyhlášení vítězů.

Vyhlášení vítězů:

Jsem velmi rád, že si mezi nás našel cestu Dušan Hýbner, předseda ČRS SÚS a předal ceny vítězům.

Jak to tedy dopadlo?

Vítěz sektoru A: MO Benátky n/J – CT Benátky
Vítěz sektoru B: MO Benátky n/J – Pohoda, klídek, tabáček
Největší ryba závodů – MO Brandýs n/L – kapr 84 cm, 14,95 kg

Celkem bylo uloveno 92 ryb o celkové váze 518,19 kg. Průměr na rybu tedy činil velmi slušných 5,63kg!

Týmy umístěné na prvních třech místech si vyhrály účast na Poháru předsedy ČRS v lovu kapra na Račicích, který proběhne 17. – 20. října 2019.

Závody proběhly v pohodové a přátelské atmosféře, hlavní rozhodčí nemusel řešit jediný problém.

Díky všem za účast a na viděnou třeba na 2. KP na Labi (1. – 4. srpna 2019).

Zdroj: CRS-SUS.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak probíhal první letošní KP v položené?

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář