Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak na vlastnoruční woblery

Petrův zdar přátelé, říká se co Čech, to kutil. No, myslím, že se to dá říct i o rybářích. Jako patnáctiletý kluk jsem neměl moc peněz na to, abych si mohl dovolit kvalitní woblery.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, říká se co Čech, to kutil. No, myslím, že se to dá říct i o rybářích. Jako patnáctiletý kluk jsem neměl moc peněz na to, abych si mohl dovolit kvalitní woblery. A to byl první podmět k tomu si něco udělat sám. První pokusy o poppery byly dá se říct směšné. Pár detailů se změnilo a začal jsem na ta kouzelná dřívka chytat ryby. 

Několik let uplynulo a chuť si udělat vlastní nástrahy stále rostla. Někdy mi stačí pro inspiraci abych zahlédl kousek lipového dřeva a hned v tom vidím ten správný tvar. Potom stačí pilka, brusný papír, kousek kvalitního drátku, lepidlo, tmel, kousek olova nebo jiné zátěže a lak. 

Nesmím pochopitelně zapomenout také na barvy, ty jsou už ale na každém z nás, protože fantazii se meze nekladou. I v tom je zajímavá výroba woblerů. Můžete si vytvořit wobler v jakémkoliv tvaru s jakýmkoliv designem. 

Já osobně mám rád záběry z hladiny, proto jsem se věnoval ,,kolíkům'' hladinový wobler bez lopatky, se kterým se dá chytit spousta ryb a užít se velmi adrenalinové chvíle u vody. Na výrobu je asi nejjednodušší. 

Vyřízne se požadovaný tvar, například podle nějakého originálu, který vám funguje. Poté pilkou uděláme zářez na drátek a díry pro olovo. Následně obrousíme hrany do finální podoby. Naohýbáme drátek, který vložíme do drážky a zalepíme, nejlépe epoxidovým lepidlem. Zároveň vložíme zátěž, kterou také zalepíme. Pak už stačí zatmelit díry, přebytky obrousit a můžeme barvit. 

Na trhu je spousta možností a každému vyhovuje něco jiného. Někdo rád chytá na přírodně barvené woblery, jiný zase na ty extravagantní. Já jsem zastáncem toho, že je dobré mít v krabičce obě varianty, nikdy totiž nevíte co v daný den na rybách bude fungovat. 

Barvy několikrát přelakujeme, mě se osvědčil epoxidový lak. Osadíme kroužky, háčky a hurá k vodě. Řeknu vám přátelé, že přelstít rybu na vlastnoručně vyrobenou nástrahu je dvojitá radost, tento pocit za tu práci stojí a já vám ho rozhodně přeji zažít. Navíc je zcela jistě možné, že se svým vlastnoručně vyrobeným woblerem můžete být úspěšnější než s jakoukoliv komerční verzí. Přece jen vytváříte něco ojedinělého a originálního, něco co třeba ještě nikdy žádná ryba nespatřila. 

Přeji vám spoustu štěstí jak ve výrobě tak i při následném rybaření. Ať vám to jezdí, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak na vlastnoruční woblery

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář