Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak na nastražení kukuřice

I začínající rybář ví, že kukuřice je jednou z nejlepších nástrah na kaprovité ryby. A tak si v dnešním díle tipu povíme jak správně kukuřici nastražit, aby dobře držela na háčku a zároveň, aby se háček snadno zachytil do rybí tlamky při nasávání našeho háčku s kukuřičkou.

Inzerovat zde

I začínající rybář ví, že kukuřice je jednou z nejlepších nástrah na kaprovité ryby. A tak si v dnešním díle tipu povíme jak správně kukuřici nastražit, aby dobře držela na háčku a zároveň, aby se háček snadno zachytil do rybí tlamky při nasávání našeho háčku s kukuřičkou.

Kukuřici jako takovou zároveň můžete sehnat ve vícero verzí. Někteří rybáři preferují čerstvou vařenou kukuřici, jiní naopak mraženou kukuřici, další kupují jen kukuřici v plechovce anebo tu jsou rybáři, kteří chytají na dipované kukuřice, které se většinou prodávají ve skleněných zavařeninách. Každý typ kukuřice má bezpochyby něco do sebe, ale pojďme hezky popořádku.

Na háček či pod háček?

Nejsnadnějším způsobem nastražení kukuřice je pochopitelně její napíchnutí přímo na háček. Mohou však být situace, kdy chytání s kukuřicí na vlasu pod háčkem může být mnohem efektivnější. Pokud kukuřici máme v úmyslu nastražit přímo na háček, měli bychom si vybrat nějakou celou, nepomačkanou a nepotrhanou a napíchnout ji za špičku, tam kde je kukuřice nejtvrdší. Vždy je zároveň vhodné nastražit kukuřici takovým způsobem, aby nám vylízal hrot háčku.

Účinná a efektivní metoda zejména na kapry je nastražení kukuřice pod háček na vlasový přívěs. Jedná se o vlastně stejný způsob nastražení, jako když nastražujeme boilies nebo pelety. Je tedy dobré si připravit dopředu několik návazců vázaných bezuzlovou metodou s vlasovým přívěsem. Kukuřici pak jednoduše můžete navléknout na vlas pomocí jehly na boilies či pelety a přiložit zarážku, aby nám kukuřice na vlasu pod háčkem držela.

Pokud nastane situace, že byste nastražení kukuřice pod háček chtěli vyzkoušet, ale nemáte navázané návazce s vlasovou metodou, potom můžete zkusit použít silikonový přívěs, který lze koupit v jakékoliv rybářské prodejně. Na silikonový přívěs lze jednoduše navléknout dvě až tři zrnka kukuřice a poté ho přivěsit na háček.

Jedno, dvě, tři zrnka nebo kombinace s živou?

Pochopitelně nemusíte zůstat jen u kukuřice. Můžete například zkusit osvědčenou kukuřičku s dvěma masnými červy a to jak při chytání na feeder nebo i na splávek. Rovněž mezi osvědčené kombinace patří kukuřice s hnojákem.

Pod háčkem lze kombinovat trošku jinak. Například kukuřice s peletou, či boiliem a to jak potápivým nebo plovoucím.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak na nastražení kukuřice

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář