Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak málo stačí ke štěstí?

Petrův zdar přátelé, jak málo stačí ke štěstí? Já k tomu potřebuji jen chvíli času u vody, spláveček a červíky.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, jak málo stačí ke štěstí? Já k tomu potřebuji jen chvíli času u vody, spláveček a červíky. Tak málo mi totiž stačí ke štěstí. A když mi navíc nějaká rybka zacvičí se splávkem a mě se podaří zaseknout ve správnou chvíli, potom je následující děj už jen pomyslnou třešničkou na dortu. 

Lov na splávek mě doprovází celý život. Již od útlého věku jsem sledoval korek, kus dřívka nebo sirku uvázanou na silonu. Jakmile se tento plavající předmět potopil, ihned se mi v žilách rozproudila krev. Dnes už máme jiné možnosti a ačkoliv spousta z nás již opustila tuto nádhernou rybolovnou techniku, téměř každý se k ní čas od času rád vrací. 

Dokonce i vytrvalý a trpělivý kaprař se někdy rád podívá na potápějící se splávek. Tato technika rybolovu je jako čokoláda, dáš si jeden kousek a ihned si musíš dát další. Na světě existuje spousta krásných věcí, ale potápějící splávek je jednou z těch nejhezčích co znám. 

S příchodem nových typů splávků, zátěží, háčků i prutů se stalo vše jednodušší. Když potřebuji delší prut na řeku, sáhnu po bolognesce, když naopak kratší na stoják, sáhnu po matchovém prutu. Princip je však stále stejný, přesně krmit, nahazovat, sledovat splávek a užívat si přítomného okamžiku, užívat si toho, když se splávek začne rozjíždět do strany, potápět či příliš nadlehčovat. 

V plavané neexistuje honba za trofejními úlovky. V plavané je každý úlovek krásný a vzácný, jelikož byl uloven kouzelnou rybolovnou technikou, při níž si rybář užívá celý proces a cestu za úlovkem. Ten správný rybář si tento děj ostatně užívá úplně stejně i při jiných rybolovných technikách. 

Tak ať vám anténka z vody čouhá co nejkratší čas po nahození přátelé. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak málo stačí ke štěstí?

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář