Inzerovat zde
Inzerovat zde

Jak jsme potkali kulohlavce

Petrův zdar přátelé, dnes s vámi sdílíme poněkud netradiční příspěvek. Zabrouzdali jsme do našich materiálů z rybaření v norských fjordech a našli jsme nádherné úlovky, ale především také úžasné fotografie zachycující kulohlavce...

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, dnes s vámi sdílíme poněkud netradiční příspěvek. Zabrouzdali jsme do našich materiálů z rybaření v norských fjordech a našli jsme nádherné úlovky, ale především také úžasné fotografie zachycující kulohlavce, což jsou obrovská stvoření z čeledi delfínovitých, která mohou vážit až čtyři a půl tuny. Měli jsme to štěstí, že jsme jich potkali na otevřeném moři v jeden okamžik hned několik. 

Při pohledu na tohoto kytovce jen pár metrů od lodi se vám opravdu silně rozbuší srdce a pochopitelně začnete mít i strach. Člověk si v té chvíli opravdu uvědomí, že je potřeba na přírodu vždy nahlížet s respektem. Snažili jsme se tyto ohromné živočichy táhnoucí na otevřený oceán nevyrušovat, jen jsme seděli v lodi a tiše pozorovali tu krásu která nás zrovna obklopovala. Mohu vám říct, že takhle vyděšený a zároveň šťastný a plný dojmů jsem snad nikdy nebyl. 

Zažili jste někdy něco podobného? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Jak jsme potkali kulohlavce

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář