Inzerovat zde

Jak dopadlo mistrovství ČR v plavané žen a handicapovaných rybářů

22. 05. 2019
O víkendu 18.-19. května proběhlo na revíru Jizera 4 Mistrovství ČR v plavané žen a handicapovaných rybářů. Ve dvou samostatných kategoriích se utkalo nejlepších deset žen a dvacet handicapovaných rybářů o titul mistrů ČR v plavané; a bylo na co se dívat.

O víkendu 18.-19. května proběhlo na revíru Jizera 4 Mistrovství ČR v plavané žen a handicapovaných rybářů. Ve dvou samostatných kategoriích se utkalo nejlepších deset žen a dvacet handicapovaných rybářů o titul mistrů ČR v plavané; a bylo na co se dívat.

Šampionát odstartoval již v pátek slavnostním zahájením. Na něm popřál závodníkům mnoho úspěchů předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner. Organizační záštitu nad závody již tradičně přebrala MO ČRS Kladruby, která se na práci s handicapovanými rybáři dlouhodobě specializuje.

Slunečné počasí a dobrá aktivita ryb v průběhu celého závodu se odrazila i na přátelské a pohodové atmosféře mistrovství. Nejčastejším úlovkem byla bílá ryba, řadě závodníků se ale povedly ceněné úlovky v podobě kapra nebo okouna. Po prvním dni závodu měl nejúspěšnější závodník z kategorie handicapovaných (Marcin Labęda z Polska) odchytáno 11,1 kilogramů a získal prvenství v sektoru B (společně s týmovým kolegou Andrzejem Wachou, který byl druhý v sektoru A získali průběžné prvenství i v kategorii týmů). První místo v sektoru A získal Emanuel Vyhlídal s 8,37 kilogramy.

Z kategorie žen byla po prvním dni v sektoru A nejúspěšnější Markéta Nováčková z Moravského rybářského svazu s výsledkem 12,4 kilogramu, na druhé pozici  z pohledu odchytaných ryb byla její středočeská týmová kolegyně Hana Půrkrábková - do 11 kilogramů ji chybělo jen 10 gramů, s přehledem tak vyhrála první místo v sektoru B. Nebylo tedy překvapením, že jejich tým obsadil průběžné první místo.

Nedělní pokračování závodu bylo z pohledu aktivity ryb ještě úspěšnější - v kategorii žen dokázala Jana Grešová z MO ČRS Hradec Králové odchytat úctyhodných 18,5 kilogramu, což ji vyneslo vítězství v sektoru A. Sektoru B kralovala s úlovkem 10,3 kg Hana Půrkrábková. V kategorii handicapovaných se v sektoru A nejlépe umístil s 8,2 kilogramy Andrzej Wacha, sektor B s přehledem vyhrál Emanuel Vyhlídal (MO ČRS Hradec Králové).

V celkových výsledcích se v kategorii žen na prvním místě umístila Hana Půrkrábková, která dokázala vyhrát sektory v obou dnech. Na druhém místě se umístila Markéta Nováčková, na třetím Jana Grešová. V týmech obsadila zlatou příčku dvojice Hany Půrkrábkové a Markéty Nováčkové.

V kategorii handicapovaných se mistrem ČR pro letošní sezónu stává Emanuel Vyhlídal, v závěsu se stříbrným Andrzejem Wachou a bronzovým Marcinem Labędou. V rámci týmů byl nejúspěšnější polský tandem Andrzeje Wachy a Marcina Labędy.

Poznámka: Vyhodnocení závodů probíhá na základě součtu pořadí závodníků, kterých dosáhnou ve svých sektorech v obou částech závodu. V případě shody bodů rozhoduje vyšší váha odchytaných ryb. Kompletní výsledky závodu je možné stáhnout zde: MČR plavaná - Ženy , MeMČR handicapovaní rybáři

Poděkování patří hlavnímu rozhodčímu a předsedovi Odboru LRU plavaná Radku Zahrádkovi, místní organizaci Kladruby za perfektní technické a organizační zajištění závodu i MO ČRS Mladá Boleslav za skvěle připravený revír.

Zdroj: Rybsvaz.cz