Inzerovat zde
Inzerovat zde

Hladinové nástrahy jsou srdeční záležitostí

Petrův zdar přátelé, není tomu zas tak dávno, kdy se v rybářských obchodech ve velkém objevily i hladinové nástrahy. Ze začátku jsem jim nevěnoval tolik pozornosti a stále jsem věřil svým osvědčeným gumovým nástrahám, případně standardním woblerům s lopatkou.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, není tomu zas tak dávno, kdy se v rybářských obchodech ve velkém objevily i hladinové nástrahy. Ze začátku jsem jim nevěnoval tolik pozornosti a stále jsem věřil svým osvědčeným gumovým nástrahám, případně standardním woblerům s lopatkou. Postupem času tomu ale člověk zkrátka neunikne a vejde do rybářské prodejny, kde na něj svítí celá řada nádherných nástrah, zastaví se u sekce hladinových skvostů a řekne si, tuhle příšeru musím zkusit. 

Věřte mi, že po prvním záběru na poppera zapomenete na přehnanou averzi vůči těmto typům nástrah a doslova si lov na ně zamilujete. Velmi rád s nimi lovím tlouště a boleny, ale podařilo se mi přelstít k záběru i štiku a sumce. Ovšem lov tloušťů na menších potůčcích s jemným prutem mě okouzlil nejvíce. To když člověk vidí, jak nástraha na hladině čeří vodu a za ní jede pořádný tloušť, to jsou zkrátka nezapomenutelné zážitky. 

Vybavuji si celou řadu záběrů, které jsem na poppery či jiné hladinové woblery dostal. Občas člověk cítí jen ránu do prutu a zahlédne pouze jakýsi vír na hladině, občas je to pořádné šplouchnutí a někdy již při záběru člověk vidí v celé své parádě rybu, se kterou má tu čest svést souboj. Právě onen záběr je to, co mě na rybaření s těmito typy nástrah baví nejvíce. Na mnoha revírech s nimi nemusíte být úspěšní, ale na druhou stranu na spoustě jiných revírech je to pro mě nyní nástraha číslo jedna. Tak jako vždy a všude záleží na tom, zdali se rybám trefíte do chuti. Pokud ovšem ryby mají chuť sbírat z hladiny, tak to vždy stojí za to. 

Také už si ve vašich přívlačových krabičkách tyto typy nástrah vydobyli své místo? A jak vám to s nimi šlape? Hezký zbytek dne přátelé, ahoj. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Hladinové nástrahy jsou srdeční záležitostí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář