Historie

Historie rybářského portálu Zachytame.cz.

Všechno to začalo u Zdenála, který si před třemi roky pohrával s myšlenkou, že založí rybářský magazín, který bude jeho koníčkem stejně tak jako rybaření. Nejprve začal tvořit krátké zprávy od vody, potom delší články, až to vyústilo k samotnému vývoji webových stránek, jelikož by byla škoda nahromaděný obsah někde nezveřejnit. S vývojem webových stránek Zdenkovi pomohl jeho dlouholetý kamarád Tomáš, který s ním hraje hokej, ale on sám nerybaří, což je trochu zvláštní vezmeme-li v potaz to, že se Zdenkem tráví opravdu hodně času a zatím od něj nemoc a vášeň v jednom jmenující se rybaření nechytil.

Jakmile byla webová stránka v provozu, stačilo přijít na jméno, které ponese. Dlouhé hodiny přemýšlení nad názvem změnilo hokejové utkání v televizi, které Zdenál sledoval. Při přestávce totiž došlo k rozhovoru redaktorky s jedním z brankářů, který řekl „jsem rád v novém klubu a doufám, že dostanu šanci a pořádně si tu zachytám.“ Poslední slovíčko Zdenka zaujalo a tak zkusil ověřit, zdali je doménové jméno
Zachytame.cz volné… a ono opravdu bylo. Ihned tedy došlo k jeho registraci, druhý den na to následovalo propojení domény se serverem a poté nekonečné hodiny plnění již předem připraveného obsahu.

Psaní a vytváření nového obsahu Zdenála začalo bavit a naplňovat čím dál více, až došlo k tomu, že do dnešního dne podle programu, který je určený pro měření času nad projektem strávil více než 3500 hodin. No není divu, když stojí za více než 90% obsahu na webu právě on. Po večerech, po práci, před prací, během práce, no zkrátka kdykoliv to jen šlo. Až na víkendy, ty byly a vždy budou vyhrazeny jen rybám.

S postupem času se do magazínu začalo zapojovat čím dále více lidí, kamarádů, kteří také chtěli předat své vědomosti, tipy a inspiraci formou článků či videoklipů na web. Začal se utvářet tým, každý si našel své téma, tedy přesněji řečeno rybolovnou techniku, která mu byla nejblíže. Na řadu přišli i videa, tedy jejich tvorba, kterou ukládáme na náš Youtube kanál, jejichž strůjcem, tedy postprodukčním, což je člověk, který se stará o filmování i následný střih není nikdo jiný než
Michael Sova. Během dvou let si magazín Zachytame dokázal získat srdce tisíců fanoušků, aktivita se neprojevuje jen formou obsahu či videoklipů na samotném webu, ale také na Facebook stránce, kde je pravidelně aktualizovaný obsah a šikovně vytvořené kompletní rybářské fórum, které je realizováno formou skupin. Pročpak se nebavit o rybách v nejpohodlnější aplikaci světa, kterou používáme denně, že ano?

Myslím, že stručný popis bychom měly, dále ho budeme rozšiřovat už jen o bodové položky, které najdete níže. O našich plánech do budoucna se bohužel nic nedozvíte, ale můžete si být jisti, že vás čeká spousta příjemných překvapení.

  • 12.6.2018 Do našeho Facebook fóra, které je tvořeno formou skupin je zapojeno již více než 22 000 rybářů. V našem vývojovém plánu máme zařazen import Facebook skupin do webu. Chtěli bychom tak duplikovat fórum i do našeho magazínu, kde bychom ho následně pomocí vlastních funkcí zpřehlednili a výrazně vám tak ulehčili diskuzi a procházení mezi jednotlivými skupinami. Dále jsou v našem vývojovém plánu zařazeny realizace článků, které se budou týkat rybolovu v zahraničí, rybářské články formou naučných tipů pro začínající rybáře a nezávislé recenze od nás i recenze od samotných rybářských firem. 
  • 16.10.2018 V rubrice návody přibyla rubrika rybářské tipy - která je plná užitečných informací zejména pro začínající rybáře. Dále vznikla rubrika jak vyrobit, ve které najdete návody na výrobu splávků, olůvek, krmítek, jigovek, nástrah na dravce atd. V článcích se rovněž objevila nová rubrika rybolov v zahraničí, která obsahuje podrubriky rybolov v Norsku, rybolov ve Španělsku, rybolov v Itálii, rybolov ve Francii, rybolov ve Švédsku, rybolov ve Finsku, rybolov na Islandu, rybolov v Dánsku, rybolov v Irsku, rybolov v Maďarsku, rybolov na Slovinsku a rybolov v Rakousku. Všechny tyto podrubriky jsou plné naučných i příběhových článků ze zmíněných zemí. 

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Historie

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář