Inzerovat zde
Inzerovat zde

Historický úspěch na MS v rybolovné technice

16. 09. 2021
Ve dnech 1. - 5. 9. 2021 se po roční odmlce konalo mistrovství světa v rybolovné technice. Pořadatelem mistrovství bylo Maďarsko, kde organizátoři závod uspořádali v Budapešti.

Inzerovat zde

Ve dnech 1. - 5. 9. 2021 se po roční odmlce konalo mistrovství světa v rybolovné technice. Pořadatelem mistrovství bylo Maďarsko, kde organizátoři závod uspořádali v Budapešti. Přestože kvůli epidemii nepřijelo několik států, jako např. Japonsko, USA a další, byla i tak konkurence veliká. Ve složité situaci, kdy se nemohly konat nominační závody, byla odborem rybolovné techniky svěřena důvěra pro výběr reprezentantů plně do rukou státního trenéra Josefa Luxy - a jeho letité zkušenosti nezklamaly.

Družstvo startovalo ve složení Kateřina Marková, Zuzana Plachá, Jana Brončková, Jan Luxa, Patrik Lexa, Tomáš Spáčil, Robert Mík a Jiří Marek. Díky svým výsledkům dostal možnost startovat i junior Jan Bombera ml., který před 14 dny získal titul juniorského mistra světa na MS v Polsku.

A jak to tedy dopadlo? Česká výprava si z mistrovství světa odnáší 34 medailí (13 zlatých - 10 stříbrných - 11 bronzových), které závodníci vybojovali jak v jednotlivých disciplínách, tak ve vícebojích a v soutěži družstev.

Je to historicky nejvíce medailí, které kdy družstvo ČR získalo na mistrovství světa v rybolovné technice. Mezi nejcennější tituly a medaile patří právě ty ze soutěže družstev, kdy jak muži, tak ženy obsadili 1. místo.

Ve vícebojích obsadili naši reprezentanti následující umístění:

5-boj muži  

1. místo Robert Mík
3. místo Jan Luxa

5-boj ženy 

2. místo Kateřina Marková
3. místo Zuzana Plachá

7-boj muži

3. místo Jan Luxa

7-boj ženy 

1. místo Zuzana Plachá
2. místo Kateřina Marková
3. místo Jana Brončková

9-boj muži 

2. místo Robert Mík
3. místo Jan Luxa

Gratulujeme a děkujeme všem závodníkům, trenérovi a realizačnímu týmu k dosaženým výsledkům.

Odd. sportu a mládeže

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Historický úspěch na MS v rybolovné technice

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář