Inzerovat zde
Inzerovat zde

Gumové nástrahy které používám na rychle tekoucí řeky

Petrův zdar přátelé, nedávno jsem si dělal pořádek v přívlačových krabičkách a dostal jsem nápad nafotit netradiční gumové nástrahy s kterými s oblibou lovím v rychlém proudu takovým způsobem, že nahodím a nechávám je samovolně kutálet a poskakovat po dnu.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, nedávno jsem si dělal pořádek v přívlačových krabičkách a dostal jsem nápad nafotit netradiční gumové nástrahy s kterými s oblibou lovím v rychlém proudu takovým způsobem, že nahodím a nechávám je samovolně kutálet a poskakovat po dnu. Samozřejmě to takhle nelze praktikovat všude, ovšem na revírech kde nejsou vázky a zároveň je silný proud, je to velmi chytré a efektivní řešení. Často postačí lehčí jigová hlavička nebo olůvko, které natřikrát omotám kolem návazce a poté s rozptylem 30 až 50cm navážu jednoháček, na který napíchnu gumovou nástrahu. Když přijde na věc, tak nahodím lehce po proudu a držím špičku prutu směrem vzhůru a snažím se být neustále v kontaktu s nástrahou, která jede s proudem a poskakuje po dně. Podobným způsobem sem ještě jako malý kluk chytával s mým dědou na řece parmy a to buď na chrostíky nebo poctivě nakopané žížaly. A právě parma se mi často na lehký přívlačový prut pověsí, jelikož takové vedení nástrahy je pro jejich lov velmi efektivní. Nic méně k záběru lze přesvědčit prakticky cokoliv, už několikrát mi nástrahu vzal candát, sumec, štika, ale i tloušť a jesen. 

Do fotek v tomto příspěvku přidávám pro inspiraci mnou používané nástrahy. Záměrně nechci zmiňovat žádnou značku, ale pokud by přece jen někoho zajímali podrobnosti, může pod příspěvek napsat komentář a já bych se snažil právě onu nástrahu dohledat. Ačkoliv dost často originální obaly od nástrah vyhodím ihned po tom, co mi dorazí domů, jelikož vybalování a krabičkování nových nástrah u televize po práci je nesmírně uklidňující záležitostí. 

Máte také zkušenosti s tímto způsobem rybolovu? A jaké jsou vaše oblíbené nástrahy? Přejeme všem hezký zbytek dne, ať to jezdí přátelé!

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Gumové nástrahy které používám na rychle tekoucí řeky

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář