Inzerovat zde
Inzerovat zde

Funkční rybářské kalhoty a kraťase od značky FISHMACHINE

19. 02. 2023
Nejčastěji chodíme na ryby v dlouhých kalhotách. Doba pumpek skončila za našich dědů a v létě sáhneme spíš po kraťasech, zatímco na zbytek sezóny spíš po klasických kalhotách, stejně jako tam, kde se budeme muset prodírat pobřežním rostlinstvem, keři, kopřivami a vysokou trávou.

Nejčastěji chodíme na ryby v dlouhých kalhotách. Doba pumpek skončila za našich dědů a v létě sáhneme spíš po kraťasech, zatímco na zbytek sezóny spíš po klasických kalhotách, stejně jako tam, kde se budeme muset prodírat pobřežním rostlinstvem, keři, kopřivami a vysokou trávou. Kalhoty musí být v první řadě pohodlné a současně praktické. To znamená opatřené dostatečným počtem vhodných kapes a v pase upevněné tak, aby neškrtily, ale abychom je nemuseli každých pár kroků popotahovat na místo. Těch vlastností, které by měly mít správné kalhoty pro sportovního rybáře je samozřejmě víc, podívejme se tedy, jak z toho vycházejí kalhoty renomované značky FISHMACHINE.

Komfort a účelnost v jednom

Optimální volbou pro sportovní rybáře jsou za běžných podmínek praktické kalhoty FISHMACHINE Comfortable Active Fishing, které jsou velmi pohodlné a přitom jsou zhotovené z odolného materiálu, který dobře odolává i znečištění. V takovém oblečení se rybář může cítit i pohybovat zcela přirozeně, což je při rybaření velice důležité. Základní barvou je světle olivový podklad, zdobený graficky zpracovaným vzorem v podobě rybek, který působí elegantním dojmem a současně poskytuje podobný krycí efekt, jako tak populární "maskáče". Kapsy jsou bez zipů, dostatečně hluboké a poslouží k uložení drobných předmětů i k zahřátí prokřehlých rukou po kontaktu s chladnou vodou. V pase je drží šňůrka, kterou si každý nastaví podle svého, v oblasti kolen je zpevňující podšití, které brání poškození materiálu.

Když "obyčejné" kalhoty nestačí

Pokud nejste z cukru a chytáte často i za nepříznivých povětrnostních podmínek, případně jezdíte na ryby například na drsný sever, neměli byste přehlédnout zateplené a silně voděodolné kalhoty FISHMACHINE No Compromise, které jsme vyvinuli právě pro rybáře v takových náročných podmínkách. Na první pohled upoutají svým zvýšeným pasem, dosahujícím až pod ramena a chránícím i záda, takže nemusíte používat ledvinový pás nebo podobné pomůcky a nehazardujete se svým zdravím. Co se týče udržení tepla a pohodlí, vyrovnají se kalhoty od FISHMACHINE těm nejlepším zahraničním značkám, ovšem drží se příznivé tuzemské ceny, což rozhodně není nedůležité.

Šortky neboli kraťasy

Krátké kalhoty neboli kraťasy či šortky nosí mnoho rybářů s velkou oblibou. Je v tom něco trochu klukovského, snad pocit návratu do dětství, ale hlavně je to volný a pohodlný pohyb, který vždy oceníme. Na místě by bylo podotknout, že tyhle krátké kalhoty s oblibou využívají i ženy - rybářky, kterých mezi členy Petrova cechu stále přibývá. Kraťasy mají moderní elegantní design s typickým motivem drobných siluet rybích těl a jsou k dispozici v základní šedé nebo olivové barvě. Skvěle odvádějí pot a současně fungují jako spolehlivá UV ochrana před slunečním zářením. Určitě všichni sportovní rybáři ocení výběr materiálu - jedná se totiž o velmi odolnou a přitom nemačkavou syntetickou tkaninu, která se jen tak neušpiní. A pokud ano, velmi snadno můžete kraťasy vyprat a usušit. Jsou vhodné pro kombinování s triky a dresy Fishmachine díky shodnému designu, lze je ale nosit i v kombinaci s jinými součástmi oblečení. Ani u šortek nechybí kapsy na obou stranách. Na léto ideální volba i pro brodění v mělčích úsecích v teniskách nebo jiné sportovní obuvi.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Funkční rybářské kalhoty a kraťase od značky FISHMACHINE

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář