Inzerovat zde
Inzerovat zde

Fantastický výsledek české reprezentace na ME LRU muška!

13. 07. 2019
Český tým získává zlatou medaili na letošním mistrovství Evropy LRU muška! V tvrdé konkurenci 100 závodníků z dvaceti zemí skončila česká reprezentace na první pozici.

Český tým získává zlatou medaili na letošním mistrovství Evropy LRU muška! V tvrdé konkurenci 100 závodníků z dvaceti zemí skončila česká reprezentace na první pozici.

25. ročník mistrovství Evropy se odehrával v uplynulém týdnu od 1. do 7. července v Černé Hoře. Český tým vyrazil reprezentovat ve složení Antonín Pešek (státní trenér a kapitán výpravy)Luboš Roza, Miloslav Hosenseidl, Lukáš Starýchfojtů a Petr Červenka.  Závodníci si museli poradit s obtížnými podmínkami v pěti sektorech na řekách Lim a Ljuča, poslední sektor byl na jezeře Plav. 

Po pěti dnech závodů byl výsledek jasný - tým České republiky se umístil na prvním místě s celkovým počtem 199 ulovených ryb (nejdelší ulovená ryba čským týmem měřila 68 cm), na druhém místě se umístili závodníci ze Slovinska a na třetím Bosna a Hercegovina. 

V individuálním hodnocení se z českého týmu nejlépe umístil Antonín Pešek na 5. místě, Miloslav Hosenseidl na 9. místě, Luboš Roza na 12. místě, Petr Červenka na 16. místě a Lukáš Starýchfojtů na 19. místě. Všech pět českých reprezentantů tak skončilo v první dvacítce - v obrovské konkurenci stovky závodníků se jedná o fantastický výsledek.

 „Když jsem asi 4 měsíce před šampionátem zajišťoval ubytování pro přípravný tréninkový týden, netušil jsem, že nám pořadatel na základě kapacitních problémů s ubytováním pro rekordních 20 družstev (100 závodníků) bude nabízet setrvání v tomto objektu i pro závodní období. V týmu se to nesetkalo s jednoznačným souhlasem a pochopením, protože apartmán byl dle Google maps umístěn asi 400 m od centrálního hotelu Abas, a nás tak čekal každodenní transport za každou aktivitou od stravování, porady kapitánů a nakonec i každodenní odjezd a příjezd na závod. Jelikož ze zkušenosti vím, že prostor hraje při 14 denní chlapské výpravě důležitou roli, podařilo se mě  své kolegy přesvědčit, že apartmán Canovič nám velký prostor a  zázemí poskytuje, a každodenní přesun nějak zvládneme. Po celkem náročné 16-ti hodinové cestě (1100km) jsme o půlnoci dorazili do našeho cíle, městečka Plav v Monte Negro, a k našemu velkému překvapení bylo naše ubytování bezprostředně vedle hotelu!  To byla fantazie, nic lepšího nikdo neměl k dispozici! Když se k tomu připojilo velmi srdečné ranní setkání s našimi hostiteli a zahradu provoněla pravá turecká káva, začal jsem od prvního dne věřit, že máme velkou šanci na dobrý výsledek.“

Antonín Pešek – trenér LRU Muška

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Fantastický výsledek české reprezentace na ME LRU muška!

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář