Inzerovat zde
Inzerovat zde

Dominikův bolen se vzpomínkou

Petrův zdar přátelé, vzpomínám si, když sem jako malý kluk zkoušel s vlastnoručně vyrobenou plandavkou ze lžičky přelstít k záběru zkušené boleny lovící každou chvíli ouklejky u hladiny.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, vzpomínám si, když sem jako malý kluk zkoušel s vlastnoručně vyrobenou plandavkou ze lžičky přelstít k záběru zkušené boleny lovící každou chvíli ouklejky u hladiny. Častokrát jsem byl schopný strávit několik hodin na stejném místě a marně nahazovat a smutně sledovat jak mi vždy nějaký bolen za nástrahou vyjel, ale nakonec ji nedobral. Pro mladého rybáře to byla zkouška trpělivosti, ale každým náhozem jsem vždy cítil, že dělám něco jinak a lépe, něco co už by konečně mohlo přinést úspěch.

Od té doby už uběhlo tisíce náhozů a bolen ačkoliv mě pěkně v mládí potrápil, zůstal v mém srdci jako jedna z nejzajímavějších a nejchytřejších dravých ryb. Velmi rád na tyto stříbrné a bojovné fešáky chodím, vždy mám radost, že se mi taková nádherná ryba povede přelstít a o to větší, když ho pak pouštím zpět do svého živlu a doufám v budoucí znovushledání.

Přeji vám příjemný den a spoustu úspěšných chvil u vody. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Dominikův bolen se vzpomínkou

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář