Inzerovat zde
Inzerovat zde

Ďas mořský

Hlubinná ryba, která je ojedinělým úlovkem o kterém každý rybář navštěvující Norsko sní.

Inzerovat zde

Ďas mořský dorůstá do délky až dvou metrů, ale nejobvyklejší úlovky tohoto exempláře se pohybují od padesáti do osmdesáti centimetrů. V případě, že se vám podaří ulovit ďase měřícího přes jeden metr, můžete ho považovat za trofejní úlovek.

Zvláštností je, že svojí kořist loví tím způsobem, že jí láka na výrustek podobný tykadlu, který má umístěný na své hlavě. Nic netušící rybky se tak jedou podívat co to přesně znamená a v ten moment kdy se příblíží ďas většinou zaútočí. I z tohoto důvodu není jednoduché ďase chytit a většinou se jedná jen o ojedinělý a náhodný úlovek. 

Ďas mořský vyhledává místa, kde není příliš veliký rybářský tlak. Můžete ho tedy zkrátka chytit všude tam kde by vás nikdy nenapadlo chytat a kde především ani neloví rybářské lodě. Maso této ryby je delikátní a je velmi žádané. V restauracích se tato ryba podává jako skutečná lahůdka a odpovídá tomu i vysoká cena

Ďase máte možnost ulovit po celém Norsku a šanci si zvyšujete tím, že budete chytat na postrojek s nástražní rybkou nebo na cárky masa. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Ďas mořský

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář