Inzerovat zde
Inzerovat zde

ČRS se zúčastnil 44. kongresu Mezinárodní federace sportovního rybolovu (CIPS)

10. 05. 2023
V termínu 27.-30. 4. 2023 se v Římě uskutečnil 44. kongres CIPS. Kongres se měl původně konat v Bulharsku, ale po náhlém výrazném navýšení cen ze strany bulharské federace se CIPS rozhodla ujmout pořadatelství na domácí půdě.

V termínu 27.-30. 4. 2023 se v Římě uskutečnil 44. kongres CIPS. Kongres se měl původně konat v Bulharsku, ale po náhlém výrazném navýšení cen ze strany bulharské federace se CIPS rozhodla ujmout pořadatelství na domácí půdě.

Mezinárodní federace sportovního rybolovu (CIPS) byla založena v roce 1952. Jedná se o mezinárodní sportovní federaci, která zastupuje řadu mezinárodních federací zabývajících se rybářskými sporty provozovanými ve sladké i mořské vodě, muškařením a rybolovnou technikouCIPS prostřednictvím svých ustavujících mezinárodních federací zastupuje 115 národních federací, které zastupují celkem 50 milionů jednotlivých členů. Centrála CIPS se nachází v Římě. CIPS spadá pod mezinárodní organizaci olympijských a neolympijských sportů SportAccord.

Český rybářský svaz je členem CIPS a jejích sportovních federací FIPS-Mouche (pro lov ryb udicí na umělou mušku) a FIPSed (pro sladkovodní rybolov) od roku 1960. Český rybářský svaz jako člen CIPS tak může vysílat své sportovce na světové a kontinentální šampionáty v oblasti rybářského sportu.

Na programu letošního kongresu bylo zasedání všech tří sportovních federací: FIPS-Mer (federace pro mořský rybolov), FIPSed (federace pro sladkovodní rybolov) a FIPS-Mouche (federace pro lov na umělou mušku).

Na kongresu byli přítomni zástupci 64 zemí. Za ČRS se kongresu zúčastnila vedoucí oddělení sportu, mládeže a mezinárodní činnosti sekretariátu Republikové rady ČRS Jitka Chybová. S uspokojením lze konstatovat, že všechny federace zaznamenávají zájem o přijetí nových členů. Na programu jednání bylo tedy přijetí nových členů, dále stavy financí či očekávaný vývoj do budoucna. Projednaly se také úpravy mezinárodních pravidel, a to v oblasti lovu ryb na umělou mušku. Jezerní kolo lze nově rozdělit na 2 části s pauzou (například 2 hodiny před obědem a 2 hodiny po obědě), dále například je nově zakázáno kouření během jednotlivých kol, či při podebírání ryby musí být podběrák i ryba ve vodě.

Příští kongres Mezinárodní federace sportovního rybolovu se bude konat v roce 2024 v Kapském městě.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře ČRS se zúčastnil 44. kongresu Mezinárodní federace sportovního rybolovu (CIPS)

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář