Inzerovat zde
Inzerovat zde

Co dělat když zrovna nemáme nástražní rybičky 1.díl

10. 10. 2017
V tomto článku jsem zkusil sepsat několik náhradních řešení, které by vám mohly vytrhnout trn z paty v případě, že aktuálně nemáte k dispozici nástražní rybičky.

Několikrát za rok se mi stane, že mám v plánu vyrazit na dravce, ale kvůli pracovním povinnostem se předchozí dny zkrátka nedostanu k tomu, abych nachytal nástražní rybičky, nebo přijíždím k vodě tak pozdě, že už je velmi těžké nástražní rybičky nachytat a co si budeme povídat na některých revírech je to téměř nemožné. Už několikrát se mi stalo, že jsem rozbalil plavačkový prut a pokoušel se o malé plotičky či oukleje, ale chytal jsem pouze veliké cejny, případně kapry. Na spoustě revírů je zkrátka problém nástražní rybičku chytit.  Tato byť poněkud prekérně vypadají situace, ovšem není neřešitelná a tak bych vám chtěl v tomto článku povědět o tom, na co chytám v případě, že nemám k dispozici nástražní rybičky, případně jak se na tyto situace předem připravuji.  Níže jsem zkusil sepsat několik náhradních řešení, které by vám mohly vytrhnout trn z paty v případě, že aktuálně nemáte přístup k nástražním rybičkám.

Zakoupení nástražních rybiček v rybářském obchodě

Pokud ještě stíháte, než vám zavřou v nějakém rybářském obchodě, který ve většině případů nebývá tak dlouho otevřený jako obchodní řetězce, ve kterých se nástrahy na dravce dají koupit taky, o čemž se budeme bavit v následujících řádcích, tak můžete zakoupit nástražní rybičky právě v některé z rybářských prodejen. Já to ve většině případů nestíhám a tak musím pořídit nástrahy na dravce někde jinde.

Mrtvé nástražní rybičky z dřívějška

Pokud jste už nachytaly dříve nástražní rybičky a ty vám například uhynuly, tak se jich nemusíte zbavovat vhozením zpátky do vody, nýbrž je doma zamrazit a vytáhnout je v případě, že dojde k situaci popsané v řádcích výše.

Sardinka jako nástražka? Proč ne

Další možností je zajít před výjezdem k vodě narychlo do nějakého obchodu a zde zakoupit pár zamražených sardinek. Může to znít zvláštně, ale kolikrát jsou sardinky mnohem úspěšnější než oukleje či plotice. Je to především z toho důvodu, že jejich tělo obsahuje veliké množství oleje a jsou tak pro dravce velmi atraktivní.  Jedinou nevýhodou je to, že jsou sardinky po rozmražení poměrně křehké a proto je raději nahazuji ještě trochu zmrzlé nebo je napichuji za hřbet či tvrdou část hlavy. Zcela upřímně vám mohu říct, že sardinky jsou skvělé náhradní řešení, které vám kolikrát vykouzlí úsměv na tváři.

Krevety na dravce v Česku? Taky to funguje

Když už jsme v tom obchodě a řešíme nástrahy na dravce narychlo, potom můžeme šáhnout i po krevetách.  Krevety nastražuji na háček buď samotné, nebo také s kouskem rybičky a mohu potvrdit, že skvěle lákají dravce a to především candáty a okouny.

Ocas z makrely

Makrela je všeobecně v mořském rybolovu velmi žádanou nástražní rybkou. Není divu, její tělo totiž obsahuje spoustu oleje, což dravce nenechá klidnými. V našich končinách chytám na makrelí ocásky a mohu tuto nástrahu s jistotou doporučit. Daří se mi s nimi lovit candáty, štiky i okouny. Jednou mi dokonce makrelí ocásek vzal ze dna sumec, kterého jsem po půl hodinovém souboji ztratil. Nic méně, alespoň jsem věděl, že tato nástraha zaujme opravdu téměř všechny dravce našich vod.

V jednom z dalších článků se budu věnovat i dalším rychlonástrahám na dravce, výše jsem zatím popsal nástrahy, které jsem vyzkoušel, a skutečně fungují.  Časem tento seznam budu rozšiřovat, nyní jste tedy přečetli první díl z mnoha článků, který vám doufám pomůže při lovu dravců, když zrovna nebudete mít k dispozici nástražní rybičky.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Co dělat když zrovna nemáme nástražní rybičky 1.díl

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář