Inzerovat zde
Inzerovat zde

Chov moučných červů

Řekneme si jakým způsobem chovat moučné červy.

Inzerovat zde

Larva brouka potemníka to je zkrátka moučný červ, který může dosahovat velikosti až tří centimetrů, což je mnohem více než například klasický masný červ. Možná i proto je ryby také tolik milují. Tato nástraha je tak mezi rybáři docela rozšířená a oblíbená, nic méně ne tolik oblíbená jako masné červy. Já však mohu potvrdit účinnost i moučných červů a kolikrát jsem s nimi byl na rybách efektivnější než s masnými červy. Každá živá nástraha ať už se jedná o moučné červy, masné červy nebo žížaly má zkrátka něco do sebe.

V čem moučné červy chovat

Larvy potemníka moučného, neboli moučné červy máme možnost chovat v skleněných, ale také kameninových nádobách. Jakmile máme k dispozici některou z výše popsaných nádob, tak jednoduše zmačkáme papír, který do nádoby vložíme, poté dovnitř nasypeme substrát, který je složený ze strouhanky, kukuřičného šustí a ovesných vloček. Nyní nám ještě zbývá vložit dovnitř vlněnou látku, která bude sloužit k tomu, aby do ní potemníci mohli naklást vajíčka. Pamatujte na to, že veškerý obsah v nádobě, by měl sahat v maximu do deseti centimetrů pod okraj dané nádoby a to z toho důvodu, aby nám larvy neunikaly.

Jak moučné červy krmit

Za ty roky, co zkouším moučné červy chovat, jsem vyzkoušel povícero drobných krmiv. Nic méně stále na prvním místě je u mě obyčejné krmení pro akvarijní rybičky, které jednoznačně mohu doporučit.  Je nutné pamatovat na to, aby teplota, která je v místnosti nebo prostoru, kde moučné červy chováme, měla přibližně dvacet stupňů celsia. Při teplotě dvaceti stupňů budeme čekat zhruba šest měsíců, tak dlouho totiž trvá cyklus vývoje. Při vyšších teplotách to bude samozřejmě méně.

Vše už máme nachystáno

Jakmile už jsme připraveni, tak nám zbývá pouze koupit potemníky, které vložíme do naší již nachystané nádoby. Nádoba by měla být přikrytá, tedy měla by disponovat víkem, do kterého bychom měli ovšem udělat větrací otvory. Větrací otvory by neměly být příliš veliké, aby nedošlo k tomu, že nám potemníci uletí.  Pokud chcete mít jistotu, jako já, tak jednoduše víko překryjte ještě nějakou síťkou.  Potom už nám zbývá jen čekat.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Chov moučných červů

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář