Inzerovat zde
Inzerovat zde

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získavají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Inzerovat zde

Můžete nám stručně říct něco o začátku vaší firmy?

Nápad vyrábět gumové nástrahy vznikl v létě 2018. Já a mů bratr jsme od mala vášnivými rybáři a obzvláště milujeme přívlač a proto jsme se rozhodli vykročít tímto směrem. V zahraničí je spoustu úspěšných výrobců, které nástrahy vyrábí ručně. Řekli jsme si proto, když to zvládli oni, tak my taky! V počátku jsme měli v hlavě vidinu klasické rybičky s kopytem či twisterovým ocáskem, ale trh s nástrahami je jak všichni ví obrovský a takových nástrah najdete v každém rybářském obchodu nepřeberné množství. Proniknout s nimi na trh by bylo velmi obtížné. Jedinou možností pro nás bylo vymyslet něco nového. Nástrahu, která bude na trhu nová, bude funkční a hlavně pro ryby neznámá. A to se nám povedlo.

Nástrahy tedy vyrábíte také ručně, jako některé firmy v zahraničí?

Ano. Celá technologie naší výroby si zakladá na manuální práci. Dokážeme tak skvěle kontrolovat kvalitu práce a proces výroby.

O jakou nástrahu se jedná?

Nástraha se jmenuje BROSLURES RIPPLE. Jde o velmi věrnou napodobeninu rejnoka, který je svým pohybem pod vodní hladinou naprosto unikátní. Žádný jiný živočich se nepohybuje stejně a to pro nás byl odrazový bod. Udělali jsme si velmi rozsáhlý průzkum trhu a když jsme žádnou podobnou nástrahu nenašli, bylo rozhodnuto.

Jak dlouho vám trval vývoj nástrahy?

Vývoj zabral skoro rok a půl. Jelikož jsme neměli předchozí zkušenosti, bylo pro nás velmi složité vymyslet způsob, jak nástrahy vyrábět bez pokročilejších technologií. Dále zabralo hodně času sehnat správný materiál na výrobu. Naše nástrahy vyrábíme z vysoce kvalitního silikonového kaučuku, který je velmi pružný a zároveň pevný. Jeho různé tvrdosti dokážeme kombinovat a dodat tak nástrahám perfektní pohyb i při velmi pomalém vedení. Nejvíce času ovšem zabralo samotné testování nástrah, kdy několikrát na nástrahách nebylo něco podle našeho očekávání a tak celý proces výroby začínal znova. Několikrát jsme už byli na hraně, že to vzdáme, ale vydrželi jsme a po roce a půl už jsme nástrahy dovedli k dokonalosti a byly jsme připraveni je uvést na trh.

V čem jsou tedy vaše nástrahy jiné? Jak probíhalo testování?

Nástrahy Broslures Ripple jsou jedinečné svým designem a hlavně pohybem. Přidaná hodnota těchto nástrah je hlavně v bočních ploutvích, které vytvářejí ve vodě velmi silné vibrace, což je mimo správné volby barvy a velikosti nejdůležitější předpoklad pro úspěšný lov dravých ryb.

Již s prvními prototypy jsme se s bratrem vydávali vláčet na české svazové vody. Jeden z nás vždy chytal na naše nástrahy Ripple a ten druhý na nástrahy ostatních výrobců. Těchto vycházek bylo opravdu spoustu a nástrahy Ripple nekompromisně vítězily. Nedovedete si představit jakou radost vám udělá, když chytnete svého prvního dravce na vámi vyrobenou nástrahu! Obzvláště když jste jejímu vývoji objetovali tolik času a úsilí. Nástrahy jsme si také nechali zapsat u Evropského úřadu duševního vlastnictví. Pokud by nějaký výrobce začal nástrahy kopírovat, či jen napodobovat, můžeme se právně bránit.

Jaké ryby jste už na vaše nástrahy chytili?

Štiky, candáty, okouny, boleny, jelce. Na to, že momentálně chytáme převážně ze břehu a většinou cca hodinu ráno před prací nebo večer, jich bylo vážně mnoho. Já jsem bohužel přišel o svého největší sumce. Stalo se to při vycházce na řece, kdy byla moje cílová ryba okoun. Se svým lehkým vybavením se mi podařilo sumce dostat až ke břehu, kde se otočil a byl pryč. Hezká fotka se sumcem nám tak pořád chybí.

Momentálně tedy vyrábíte pouze nástrahy Ripple?

Ano. Meomentálně nástrahy Ripple vyrábíme ve 3 velikostech, L 16 cm, M 12 CM a S 9 cm a dvou - typech Ripple Hoof s ocáskem ve tvaru kopyta a Ripple Tail s ocáskem twisterovým. Velikost L je vyráběna v 6ti perleťových barvách a velikost M a S v 6ti fluorescenčních barvách. Na výběr má tedy zákazník celkem 36 variant.

Kdy jste vaše nástrahy uvedli na trh?

Na trh se naše nástrahy dostali v Červnu 2020, několik dní před zahájením sezony lovu dravých ryb.

Kde se dají vaš nástrahy koupit? Provozujete vlastní E-shop?

Naše nástrahy se nyní dají zakoupit u našich partnerských rybářských obchodů, jak v prodejnách, tak i na E-shopech. Momentálně jsou čtyři v ČR. Jsou to Sellfish Plzeň, Hladová ryba Třebíč, Rybářské potřeby Voráček Praha a Tropic Fishing Liberec. Naše výrobní kapacity neustále zvyšujeme a nyní již jednáme s dalšími prodejci. Situace je teď poněkud složitá kvůli pandemii COVID-19, a my doufáme, že se vše co nejdříve vrátí do původního stavu a naši prodejní síť opět rozšíříme. Vlastní E-shop neprovozujeme.

Když si nástrahu Ripple zakoupím, jak bych ji měl nastražit?

Nástrahy Ripple lze nastražit několika způsoby. Základním a námi nejvíce používaným nastražením, je na klasickou jiggovou hlavičku. U velikosti L a M může být nástraha doplněna dolním či spodním stingerem. Dále je možné použít čeburašku nebo zavrtávací hlavu. U zavrtávací hlavy to chce trochu šikovnosti, jelikož materiál je velmi pružný a není jednoduché hlavičky do nástrahy zašroubovat. Pro správný chod nástrahy je důležité, aby na háčku byla nastražena rovně a nebyla různě prohnutá. Háček by měl vycházet středem hřbetu v 1/4 maximálně v 1/3 délky. Jistě existuje mnoho dalších způsobů nastražení, my ale doporučujeme držet se osvedčené a funkční klasiky. Váhu hlavičky pak volíme podle způsobu lovu,období lovu a hloubky prochytávaného místa o čemž se myslím nemusím více rozepysovat. My i každý prodejce našich nástrah zákazníkovi velmi dobře poradí, jak na prodejně tak i přes E-mail či telefonicky při objednávání zboží přes E-shop.

A jaké jsou vhodné způsoby vedení?

Opět je to na každém a na jeho způsobu lovu. Rozhoduje také cílová ryba. Když půjdu na štiky budu vyhledávat překážky, místa z větším výskytem potravy a nástrahy budu vodit ve sloupci plynulým navíjením či takzvaným systémem „stop and go“. V případě lovu Okouna zase vsadím na hlubší partie prochytávané vody a nástrahu budu vodit spíše u dna. Velmi dobře funguje smáčkové vedení, kdy pohyb nástrahy určiji pohybem prutu a poskakuji s ní po dně nebo ve sloupci. Na candáty je klasický lov propadem, kdy nástrahu nechám dopadnout na dno a buď pouze navíjením nebo pohybem prutu jí ode dna zvednu a znovu nechám padat. Nástrahám Ripple jsme postraní ploutvičky vyrobily z velmi měkkého silikonu, právě kvůli lovu propadem. Ploutvičky se tak rozvlní i při velmi pomalém padání nástrahy ke dnu. Zrovna candátům se nástrahy Ripple velmi líbí. Podařilo se nám jich několik nachytat na našich „domovských“ revírech, kde jsme o ně za dlouhá léta nikdy nezavadili. Což pro nás byla skvělá zpráva, protože candát patří jistě k nejvyhledávanějším dravcům našich vod. Dále se dá na nástrahy chytat vertikálně z lodi. Způsobů vedení je mnoho a nástrahy Ripple jsou vhodné na většinu z nich.

Jaké máte zákaznické recenze?

Mohu říct, že recenze nás velice těší! Jsou totiž asi z 90% kladné. To je největší odměna za naši práci. Stále více rybářů se pro naše nástrahy vrací a velmi si je chválí. Od prodejců máme i zprávy, že si již několik rybářů zakoupilo první nástrahu Ripple a po několika dnech se vrátili pro dalších 10-15 kusů, což je naprosto skvělé! Samozřejmě se najdou i tací, kterým se nepodařilo na nástrahy Ripple nic chytit. Otázkou pak je kolik času rybolovu věnovali, zda zvolili správnou techniku lovu na dané lokalitě, jestli ryby byly aktivní a tak dále. Těch faktorů je samozřejmě více.

Také jsme se setkali s lidmi, kteří vidí rejnoka a automaticky ho zařadí do nástrah pouze na mořský rybolov, což tak samozřejmě není! Ryby si samozřejmě neříkají „ Hele rejnok, ten má být v moři! Toho nechci!“ . Jde hlavně o to dravce zaujmout a přesvědčit k útoku, což nástrahy Ripple svým pohybem plní perfektně. Stačí jen vyzkoušet.

Chystáte se prodej vašich nástrah rozšířit i do zahraničí?

Momentálně se soustředíme na český trh. Chceme si vytvořít síť prodejců přímo úměrnou českému trhu. Čím dál více se stává, že trh je různými produkty přehlcen což není prodejně zdravé. My se chceme držet naší strategie, dat z prodejů a trh v žádném případě nepřehltit. Co se týká zahraničí, tu myšlenku samozřejmě máme a chceme ji realizovat. Vše je ale závislé na výrobní kapacitě. Zakládáme si na kvalitě a rychlém dodání produktů, což jsou nejdůležitější měřítka úspěšného výrobce.

Máte v plánu v budoucnu rozšiřovat vaše portfolio produktů?

Samozřejmě. Již máme několik velmi zajímavých nápadů na nástrahy, které si ale zatím necháme pro sebe. Po zkušenostech s vývojem nástrah Ripple bude vše o hodně rychlejší a novinku na trh budeme schopni uvést v řádech týdnů a nikoli měsíců. Naším snem je rozšiřovat naše portfolio o další produkty jako jsou pruty, brašny, bižuterie, podběráky a zkrátka vše co přívlače týká. To je ale běh na dlouhou trať a nechceme předbíhat. Momentálně všechny své síly soustředíme na výrobu nástrah Ripple a rozšiřování prodejní sítě v ČR.

Můžete nám sdělit, kde se o vašich nástrahách dozvíme více?

Vše o nástrahách, naší firmě a mapu prodejců najdete na našich webových stránkách. Dále také na Facebookové stránce a sledovat nás můžete také na Instagramu, kde najdete spoustu fotek všech našich úlovkú, videí a veškerých novinek.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře České přívlačové nástrahy BROSLURES si získavají více a více fanoušků!

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář