Inzerovat zde
Inzerovat zde

Češi na MS klubů v plavané sedmí

26. 10. 2021
Ve dnech 11. – 17. 10. proběhlo v srbském městě Nový Sad na vyrovnávacím kanálu DTD (Dunaj – Tisa – Dunaj) 40. mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na plavanou.

Tohoto šampionátu se účastnil mistr české ligy Crazy Boys MAVER ve složení Roman Pokorný ml., František Hanáček, Petr Klásek a Radek Hron. Řady týmu jsem pro tento šampionát doplnil, protože se soutěže účastní pětičlenná družstva.

Celý týden nepanovaly příliš ideální podmínky. Pondělí s úterým propršelo, což učinilo z jednoho ze sektorů doslova bahenní lázeň. Od středy se počasí umoudřovalo a o víkendu svítilo slunce, což značně zatočilo s našimi plány, ale nebudu předbíhat.

Z pěti dnů tréninku bylo jasné, že úlovky nebudou na váhu příliš bohaté, protože lovené rybky, převážně plotičky, cejnci a hlaváči, vážily od 2 do 20 gramů. Pouze výjimečně se povedlo ulovit rybku nad 100 g a byli to nejčastěji okouni, kteří brali jen na pár místech. Dobrá váha pro závod se jevil jeden kilogram nachytaných rybek. Po tomto zjištění jsme se chtěli zaměřit na lov ouklejí, kterých se dalo se správnou taktikou přes kilo pohodlně chytit.

Ale teď už k samotnému závodu. Jak jsem psal výše, o víkendu bylo krásné slunečné počasí, které kupodivu utnulo braní ouklejí, na které jsme vsázeli, takže bylo třeba se věnovat lovu rybek na plnou děličku. S lovem jsme se popasovali slušně a po sobotě jsme byli na pátém místě s minimální ztrátou na první trojku.

Do neděle jsme šli s podobnou taktikou, avšak výsledek byl o něco horší než v sobotu, což nás v celkovém součtu posunulo na konečné sedmé místo. Očekávání jsme měli o něco vyšší, zvláště po vydařeném mistrovství světa národů v Itálii, ale ve finále musíme tento výsledek brát s pokorou za slušný, protože jsme se v konkurenci 23 týmů neztratili a zkusili si zase trochu jiné chytání, příště budeme zase silnější!

Závěrem nezbývá než poděkovat Českému rybářskému svazu a Středočeskému rybářskému svazu za podporu, která nám naše sportování značně usnadňuje. Děkuji.

Zdroj: CRS-SUS.CZ

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Češi na MS klubů v plavané sedmí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář