Inzerovat zde
Inzerovat zde

Češi na ME v plavané v Irsku devátí

13. 07. 2019
Od 24. 6. do 30. 6. 2019 se konalo na nejdelší severoirské řece Lower River Bann v pořadí již 25. Mistrovství Evropy v lovu ryb udicí na plavanou. Do nominace české výpravy se dostali i Středočeši Pavel Syrovátka a Aleš Flanderka, dále pak Petr Klásek, Radek Hron a Vladislav Vyslyšel mladší. Česká reprezentace se umístila na důstojném 9. místě ze 17 zúčastněných států.

Od 24. 6. do 30. 6. 2019 se konalo na nejdelší severoirské řece Lower River Bann v pořadí již 25. Mistrovství Evropy v lovu ryb udicí na plavanou. Do nominace české výpravy se dostali i Středočeši Pavel Syrovátka a Aleš Flanderka, dále pak Petr Klásek, Radek Hron a Vladislav Vyslyšel mladší. Česká reprezentace se umístila na důstojném 9. místě ze 17 zúčastněných států.

Dostupné zprávy o místě konání byly více než slibné. Předpokládaly se velmi slušné úlovky plotic, které berou tak intenzivně, že je bude moci lovit na bič. Navíc fotky připravených, mnohde vybetonovaných míst k lovu, nás přímo nadchly.

Po pondělním příjezdu k vodě se před námi rozprostřela krásná řeka, jejíž břehy okupovalo veliké množství hbitých ledňáčků a loupeživých volavek. Již první trénink ale všem napověděl, že samotný lov bude těžká písemka. Naše váhy se pohybovaly v rozmezí 0,75 až 2,5 kg a po celé trati se, s výjimkou forhondů, nechytalo více. Dle místních se řekou před pár týdny prohnala velká voda, a ta ryby prý odnesla.

Zbylé tréninkové dny jsme se tedy zaměřili na velmi jemný lov malých plotic a okounů. Chytit se zde také dali malí hrouzci, pro nás vzácné koljušky, jako ohromný bonus až 1,5 kg těžcí kříženci plotice a cejna a v neposlední řadě také pstruzi a lososi, kteří se však do úlovků nepočítali a museli být ihned puštěni.

Ještě ve středu se nám dařilo lovit slušná množství drobných rybek, bohužel čtvrtek a pátek všem napověděl, že samotný závod bude o pár rybkách, neboť nové ryby nepřijely a ty stávající byly již přecpané.

Naše výsledky v sektorech o sedmnácti závodnících byly v sobotu 3., 8., 10., 12., 13. a v neděli 13., 5., 10., 10., 6., z čehož rezultovalo již zmiňované 9. místo.

Ačkoliv nebyly naše výsledky nějak hvězdné, byla to pro všechny obrovská zkušenost, ze které půjde v budoucnu jistě těžit.

Na závěr chci poděkovat sponzorům české reprezentace, a to Českému rybářskému svazu, Středočeskému územnímu svazu a firmě SENSAS, která je dodavatelem krmení pro českou reprezentaci.

Aleš Flanderka

Zdroj: CRS-SUS.CZ

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Češi na ME v plavané v Irsku devátí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář