Inzerovat zde
Inzerovat zde

Bundy pro rybáře, jakou zvolit? Extrémní testy nám odhalily odpověď! FISHMACHINE!

23. 03. 2023
Ona to je docela zapeklitá otázka, jaká bunda je pro rybáře ta pravá. I když se to na první pohled nezdá a nabídka rozličných bund od mnoha výrobců je poměrně pestrá, ne každá bunda splňuje všechny požadavky a ne každá se hodí při všech příležitostech.

Můžete se ale spolehnout na to, že značka FISHMACHINE vám může nabídnout hned několik modelů v široké škále velikostí a provedení. Protože se jedná o bundy, které jsou v první řadě určeny přímo pro sportovní rybáře, jejich design, použitý materiál a střih i zpracování drobných (ovšem velmi důležitých detailů) plně odpovídá právě potřebám rybářů. Že jsou velmi dobře využitelné i pro další sportovní nebo rekreační či outdoorové aktivity berte jako příjemný bonus. A jako druhý bonus nabízíme i cenu, která vás při srovnání s jinými firmami možná mile překvapí.

Normální používání nebo extrém?

Chceme-li si pořídit praktickou rybářskou bundu, kterou můžeme používat téměř celoročně, měli bychom si uvědomit, že základními požadavky jsou určitě v první řadě u všech modelů odolnost proti větru, proti vodě a dešti, opomenout nelze pochopitelně ani vhodné zateplení. Chybět nesmějí ani správně umístěné (a tudíž vždy dobře přístupné) kapsy se spolehlivým zipem a vhodná, nepříliš nenápadná barva. Tyto požadavky bezesporu dokonale splňuje bunda FISHMACHINE Allyear Functionality, která je velmi pohodlná a zaručuje pro rybáře maximální komfort, ať už loví aktivně nebo dává přednost statické rybařině.

Pro ty, kteří se často vydávají k vodě i za pro rybáře nepříliš příznivých podmínek (kdy jsou ale ryby často překvapivě aktivní, ovšem počasí mnohé rybáře odradí) jsou určeny bundy z řady FISHMACHINE No Compromise, v nichž nás neodradí ani opravdu drsné počasí. Tahle bunda se při testech osvědčila i u rybářů a námořníků v Norsku, tedy v zemi opravdu vyhlášené občas skutečně nekompromisně tvrdými podmínkami pro rybaření. Poskytne ochranu před řezavým větrem, deštěm i sněhem či tříští z mořských vln, přitom ale nijak neomezuje v pohybu a je až neuvěřitelně voděodolná. Milovníci pozdě podzimního a zimního lovu candátů a okounů ji využijí i v tuzemsku, ať už loví ze břehu nebo z loďky či z bellyboatu. Kapsy s pevnými zipy jsou samozřejmostí, bunda je ale opatřena i praktickou zapínací ochranou předního zipu. Izolační vlastnosti použitého materiálu zaručují spolehlivé udržení tělesného tepla i při dlouhodobém pobytu u vody.

Naše bundy jsou doplěny praktickým zvýšeným límcem, který není nějakým dekoračním prvkem, ale lze ho pomocí zipu uzavřít a částečně tak nahradit nákrčník, který jinak také najdete v naší nabídce.

Jakou velikost zvolit

Tohle není zdaleka tak triviální otázka, jak by se mohlo zdát. Bundu nenosíme na holém těle, ovšem podle situace pod ni oblékáme tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem (takzvaný dres), případně mikinu. To znamená, že bundu volíme vždy raději o jednu velikost větší, abychom si zachovali dostatečnou volnost pohybu. Výběr vhodné velikosti není problém, protože jsme pro vás připravili přehledné a snadno pochopitelné tabulky jednotlivých velikostí, stačí se tedy pečlivě změřit a je to. Už jste si vybrali?

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Bundy pro rybáře, jakou zvolit? Extrémní testy nám odhalily odpověď! FISHMACHINE!

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář