Inzerovat zde
Inzerovat zde

Bronzová medaile reprezentačního týmu LRU plavaná kategorie Masters z MS 2021

26. 10. 2021
Mistrovství světa plavané kategorie Masters se letos konalo s ročním zpožděním ve Slovinsku v malebném okolí městečka Radeče, a to na překrásném závodním úseku řeky Sáva. Národní tým na něm vybojoval bronzovou pozici.

Mistrovství světa plavané kategorie Masters se letos konalo s ročním zpožděním ve Slovinsku v malebném okolí městečka Radeče, a to na překrásném závodním úseku řeky Sáva. Národní tým na něm vybojoval bronzovou pozici.

Závodní úsek byl poměrně dlouhý a již historicky se zde konala řada závodů včetně mistrovství světa i mistrovství Evropy. I díky znalosti místního prostředí nominoval trenér Roman Foret tým ve složení:

asistent trenéra:

 • Josef Konopásek

závodníci:

 • Miroslav Melcher
 • Luca Pergreff
 • Jiří Hrazdil
 • Vojtěch Maštera

náhradník:

 • Radomír Chromý

doprovod:

 • Petr Kazatel
 • Ladislav Polovic

 

Do Slovinska tým dorazil s předstihem v neděli 3.10. a hned se začal věnovat přípravám materiálu a taktiky. Pondělí a úterý probíhalo ve znamení zkoušení dávkování živých nástrah, krmení a lovu - a to i přesto, že předpověď počasí hlásila přicházející deště a tedy velkou pravděpodobnost úplných změn v podmínkách závodu.

Středa a čtvrtek daly předpovědím za pravdu - opravdu dorazily velké srážky a silný vítr, takže tréninky byly velice fyzicky náročné a voda se začala kalit a více proudit.

Páteční los závodních pozic proběhl v 7 hodin ráno a tým mohl obsadit vylosované sektory. Do sektoru A6 (výsledek 2. místo v sektoru) Vojta s Láďou, B1 (4. místo v sektoru) Mirek s Radkem, C12 (4. místo v sektoru) Luca s Pepou a do sektoru D15 (5. místo v sektoru) šel Jirka a Petr. Sektory C a D dohlížel Josef Konopásek a trenér Roman Foret dohlížel sektory A a B.

Po sečtení výsledků tým obsadil průběžnou třetí pozici se ztrátou 6,5 bodu na průběžně vedoucí reprezentanty Maďarska a se ztrátou 4 body na druhé reprezentanty Itálie. Páteční odpolední los přiřkl stejné sektory, takže začaly opět velké přípravy udic, živých nástrah, krmení a taktiky s cílem v sobotním závodu bronzovou pozici minimálně uhájit.

Sobotní závod se na sektoru A13 moc nedařil, ale v druhé půli se podařilo několik větších ryb s výsledkem 8. pozice v sektoru. V sektoru B15 si vybíral smůlu Miroslav Melcher (několik zlomených dílů díky větru atd.), ale nakonec po super výkonu v druhé půli závodu z toho byla také 8. pozice. Skvělý výkon předvedl na sektoru C8 Luca s výsledkem 4. místa. V sektoru D1 předvedl Jiří Hrazdil svůj životní výkon, vybojoval druhou pozici a po celkovém součtu bodů tak Česká republika obsadila na mistrovství bronzovou příčku!

Děkujeme reprezentantům za vzornou reprezentaci, doprovodu a především Josefu Konopáskovi za velkou pomoc s přípravou živých nástrah, udic a celkově velkou podporu při závodu.

Trenér reprezentace Masters LRU plavaná

Foret Roman


Výsledky týmy:

 1. Maďarsko 17,5
 2. Itálie 31
 3. Česká republika 37
 4. Francie 53,5
 5. Holandsko 55
 6. Anglie 59

Výsledky jednotlivci:

 1. Ambrus Tibor, Maďarsko, součet 2 váha 17296g
 2. Faragó Róbert, Maďarsko, 2, 16015g
 3. Zucchi Franco, Itálie, 3, 14637g
 4. Inauen Rene, Rakousko, 4, 17456g
 5. Erdei Attila, Maďarsko, 5, 15451g
 6. Natali Michele, Itálie, 5, 15438

Individuální výsledky český reprezentantů:

 • 9. Hrazdil Jiří, ČR,7, 12667g
 • 11. Pergreffi Luca, ČR, 8, 14449g
 • 15. Maštera Vojtěch, ČR, 10, 10012g
 • 20. Melcher Miroslav, ČR, 12, 9241g

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Bronzová medaile reprezentačního týmu LRU plavaná kategorie Masters z MS 2021

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář