Inzerovat zde
Inzerovat zde

Blíží se termín vrácení povolenek

08. 01. 2024
15. leden je poslední termín, do kterého jsou rybáři povinni odevzdat povolenky k lovu ryb k následnému zpracování. Pokud váháte, jak správně vyplnit sumář povolenky, přečtěte si stručný návod nebo se podívejte na video.

15. leden je poslední termín, do kterého jsou rybáři povinni odevzdat povolenky k lovu ryb k následnému zpracování. Pokud váháte, jak správně vyplnit sumář povolenky, přečtěte si stručný návod nebo se podívejte na video.

Komu a jak povolenku vracím?

Povolenku je nutné vrátit do 15 dnů po skončení její platnosti tomu, kdo ji vystavil - tedy zpravidla své mateřské místní organizaci. Pokud nestihnete doručit na místní organizaci povolenku osobně, můžete zaslat řádně vyplněnou povolenku poštou, nebo ji vložit do schránky organizace. Informaci o postupu vracení povolenky naleznete na stránkách nebo vývěsce vaší místní organizace. Poštovní adresy jednotlivých místních organizací naleznete zde.

Proč je nutné povolenky odevzdávat?

Na základě zpracování odevzdaných povolenek jsou následně poskytovány údaje státní správě o hospodaření na revírech, které Svazu stát svěřuje k užívání. Zároveň je přehled o docházkách a úlovcích na revíru velmi důležitou informací pro hospodáře revíru, který tím získává podrobný přehled o tlaku na daný revír a na základě těchto dat může následně hospodaření na revíru přizpůsobit. Data z celosvazových a celorepublikových povolenek jsou také důležitou vstupní informací do redistribuce.

Povolenky vydané na novém formátu A4

Rybáři, kteří měli povolenku pro rok 2023 vydanou na novém formátu úlovkového lístku A4, nemusí vyplňovat sumář úlovků a docházek a odevzdají povolenku bez sumarizace. Nový tiskopis tuto část úlovkového lístku určenou k sumarizaci již vůbec neobsahuje. Zpracování sumarizace za příslušný rok bude provedeno následně zpracovatelem z jednotlivých docházek.

Musím vyplňovat sumář i u revírů, na kterých jsem si neponechal žádnou rybu?

Ano, je to velmi důležité z pohledu počtu docházek. Do sumarizace vyplňujete všechny revíry i ty, které jste navštívili a žádnou rybu jste si neponechali.

Co když jsem navštívil více revírů, než je řádků v sumáři úlovků?

V takovém případě prosíme o dopsání revírů na samostatný papír, který sešijte se sumářem povolenky a odevzdejte své MO.

Postup při vyplnění sumáře úlovků naleznete také v následujícím videu, případně doporučujeme prostudovat také níže uvedený metodický pokyn.

Mnohá úskalí s odevzdáváním povolenek usnadní Rybářský informační systém (RIS), kde významnou část povolenek vydaných na rok 2024, jíž bude možné po skončení platnosti nahrát přímo do systému (fotografii/scan povolenky) a rovnou ji zpracovat tak, aby nemusel na začátku roku osobně nebo poštou povolenku na organizaci odevzdávat. Stávající způsob odevzdávání však bude pro všechny, kterým elektronický způsob nevyhovuje, rovněž zachován.

Děkujeme Vám, že včas odevzdáváte svou povolenku.

Petrův zdar!

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Blíží se termín vrácení povolenek

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář