Inzerovat zde
Inzerovat zde

Aktuální rybářská zpráva z Norska

Petrův zdar přátelé, tentokrát bychom chtěli okořenit naši zeď opět o nějaké pěkné ryby z Norských fjordů, které se pro všechny turisty otevřely 15. července hranice.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, tentokrát bychom chtěli okořenit naši zeď opět o nějaké pěkné ryby z Norských fjordů, které se pro všechny turisty otevřely 15. července hranice. V Norsku to nyní funguje tak, že se po každých čtrnácti dnech přehodnocují schválené země, z kterých rybáři budou moci tuto nádhernou krajinu navštívit či ne. Ten kdo to tedy prozatím nestihl musí doufat, že se v našich končinách nebude dramaticky zvyšovat počet nakažených.

Co se týče ryb je to tu teď naprostá paráda. Všude početná hejna makrel, které následují veliké ryby. Kolikrát tu člověk sám se svoji posádkou na moři, kde široko daleko nevidí človíčka zažije opravdové rybářské koncerty. I přes to, že se mnohdy nepovede zdolat obrovská ryba a ku příkladu vás zklame výbava jak je z fotek zřejmé, tak je nakonec nejdůležitější to, že načerpáte dostatek klidu a především obrovských zážitků na které budete vzpomínat celý život. 

To kouzlo moře má zkrátka také něco do sebe. Jednak tu člověk nikdy neví co chytne, stejně tak jako kdyby se nacházel na veliké řece a čekal na pořádnou jízdu. A za druhé je obklopen úžasnou a zároveň nekompromisní přírodou, ke které se musí vždy chovat s respektem a nepřeceňovat své síly. Tady je opravdu mnohem důležitější než kdekoliv jinde sledovat počasí a při prudkých změnách se raději okamžitě vracet do přístavu ještě za akceptovatelných vln, nežli riskovat své zdraví.

Tak pokud se někdy vydáte za mořským rybolovem, přejeme vám hodně štěstí, dobré počasí a především spoustu nezapomenutelných zážitků. Z Norska zdraví šéfredaktor Zdenál. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Aktuální rybářská zpráva z Norska

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář