16.5.2019 BIG CARP BAITS CUP 2019

29. 11. 2018
ZÁVOD NA 5 NEJTĚŽŠÍCH RYB S MOŽNOSTÍ NEOMEZENÉ VÝMĚNY ÚLOVKŮ 66 hodin.

BIG CARP BAITS CUP 2019
Místo konání : Soukromý revír Štěrkáč Zaječí

Pořadatelé : Dušan Mikulčický ( 720 028 723 ), Karel Černoch ( 608 255 750 )

ZÁVOD NA 5 NEJTĚŽŠÍCH RYB S MOŽNOSTÍ NEOMEZENÉ VÝMĚNY ÚLOVKŮ
66 hodin

Bodovaná ryba : kapr a amur od 10kg včetně
Počet týmů : 21 ( 2-3 členové týmu )

Časový rozpis : čtvrtek 16.5. - 14:30 - prezentace
                                        -  15:00 - losování
                                        - 18:00 - začátek závodu
                        
                    - neděle 19.5. - 12:00 - konec závodu
                                          - 13:00 - vyhlášení výsledků

Ceny:

1.místo : 25 000kč + poháry + věcná cena od Big carp baits + víno + poukaz na off-road
2.místo : 15 000kč + poháry + věcná cena od Big carp baits + víno + poukaz na off-road
3.místo : 10 000kč + poháry + věcná cena od Big carp baits + víno + poukaz na off-road
4.- 8.místo - věcné ceny od Big carp baits

Nejtěžší ulovená bodovaná ryba: 3 000kč + pohár + víno

Vítěz sektoru na místech 1.- 7. : 3 000kč + poukaz za 1500kč na nákup na eshopu  Big carp baits + víno
Vítěz sektoru na místech 8. - 14. : 3 000kč+ poukaz za 1500kč na nákup na eshopu  Big carp baits + víno
Vítěz sektoru na místech 15. – 21. : 3 000kč+ poukaz za 1500kč na nákup na eshopu  Big carp baits + víno

*týmy umístěné v TOP 3 nemají nárok na sektorové vítězství
*v případě shody váhy u nejtěžší bodované ryby rozhoduje čas ulovení

Startovné : 7 500kč za dvoučlenný až tříčlenný tým 

Přihlášky a úhrada startovného :

Přihlášky zasílejte s názvem týmu,jménem kapitána týmu, jmény závodníků a telefonním kontaktem na e-mail:  dusan.mikulcicky@seznam.cz
Číslo účtu : 2100405979/2010 , vždy uveďte do zprávy pro příjemce NÁZEV TÝMU A JMÉNO KAPITÁNA
Startovné musí být uhrazeno do 14 dnů od registrace

Hodnocení úlovků:

1) Hodnotí se 5 nejtěžších ulovených bodovaných ryb, které si tým vybere k vážení (bodovaná ryba je kapr a amur). Tyto vybrané ryby jsou zváženy a zapsány do úlovkového listu společně se stvrzenými podpisy.
2) Během závodu je možné provést neomezené množství výměn.
3) Ryby umístěné v EKO saku jsou považovány za ryby určené k vážení a zapsání do úlovkového listu (odmítnutí vážení není možné). 
4) Vážit se bude na dvě desetinná místa. Rozhodující je váha úlovku, která je bodována. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více teamů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba, případně následující nejtěžší ryby. Pokud dojde ke shodě úlovku nejtěžší ryby, rozhoduje dřívější čas ulovení. Úlovky váží úsekový rozhodčí v přítomností příslušného týmu a minimálně jedním členem sousedního družstva. Změřenou váhu neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. 
6) Ryby budou váženy ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odpočtu hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí ihned zpět do vody v příslušném sektoru, ve kterém byla ulovena.

Losování:

Výchozí pořadí losování určuje termín registrace, respektive termín obdržení platby registrovaného týmu. Nejdříve registrovaný člen týmu vylosuje pořadí, v jakém budou jednotlivá družstva losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí pak registrovaný člen týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná. V případě nepřítomnosti některého z týmů, za něj losuje hlavní rozhodčí.      
        
Vnadit je možno partiklem, řepkou,  peletama a boilie velikosti 6-30mm a methodmixem bez živých složek !!! Obalovací těsta a dipy jsou povoleny.

Množství krmení použitého při závodě NENÍ OMEZENO. Návštěvy se budou hlásit u rozhodčích, jinak nemají povolený vstup do závodiště.

Je přísně zakázáno lovit na:

Housku, foukanou kukuřici (pufy a jiné extrudy), chleba, červy, žížaly a na jiné živé nástrahy.

Vnadící pomůcky:

Lopatka, kobra, prak, PVA materiály, košík,raketa
Členové týmu mohou krmit jen ze svého sektoru! 
Je výslovně zakázáno použití: deepru, krmítek, zavážecí loďky, člunu, bojky, echolokačních zařízení a sond!
Vnadit je možno pouze ze břehu.

Povinná výbava:

Podložka pod rybu vaničkového typu, 2x podběrák min. 80cm rameno, EKO saky minimálně 4ks na tým!

Obecná pravidla závodu:

Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží 2-3 členná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat šokové pletené šňůry. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor. Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým dle vlastního uvážení podat protest IHNED! V případě protestu se zdolaná ryba nebude počítat. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Závodníci dodržují pravidla stanovená místním revírem Štěrkáč Zaječí, upřesněná o pravidla tohoto závodu! Při závěrečném odtroubení konce závodu musí být ryba zaseknuta. V případě, že k tomu u některého z týmů dojde, volá na své sousedy a má 15 minut na zdolání ryby.

Lov metodou ZIG RIG povolen s omezenou délkou návazce - maximálně 1 metr!!!

Povoleny jsou pouze únikové montáže.Nesmí se používat helikoptéra. Závodníci jsou povinni dodržovat ŠETRNÉ ZACHÁZENÍ S RYBOU. 

Podání protestu:

Protest může podat pouze kapitán závodního týmu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně a písemně. Pokud tým podává protest, musí současně složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Porušení pravidel:

Při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován žlutou kartou a budou mu anulovány všechny dosavadní ulovené ryby. Při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při hrubém porušení pravidel může být tým přímo diskvalifikován bez předchozího varování.

Hrubým porušením pravidel se rozumí:

- nerespektování vypsaných pravidel soutěže
- nerespektování pokynů rozhodčího
- nedodržení etiky sportovního rybolovu

Uchování úlovků:

Pokud nebudou ryby ihned po vylovení zváženy, musí být uchovány v EKO sacích. Úlovky se uchovávají vždy po 1 ks v 1 eko saku. Každá ulovená ryba bude ošetřena dezinfekčním prostředkem.

Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích. V případě neúplného obsazení závodu má pořadatel právo ponížit ceny. Závodu se mohou zúčastnit i ti zájemci, kteří nejsou členy ČRS nebo MRS. Závodníci startují a loví na vlastní nebezpečí, se stanovenými pravidly souhlasí a svůj souhlas stvrzují přihláškou a uhrazením startovného. Jedná se o soukromou akci a pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o závod bez udání důvodu. Závodníci souhlasí s pořizováním fotografií a videonahrávek, které mohou sloužit pro reklamní a mediální účely.

Informace: Autem je možné dojet na lovné místo a vyložit věci. Poté musí týmy auta přeparkovat na parkoviště u revíru. Toto neplatí pro lovná místa 1 – 6, kde se autem přijet nedá ( je nutný přepravní vozík ).

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře 16.5.2019 BIG CARP BAITS CUP 2019

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář