Inzerovat zde

15 medailí putuje do ČR !

25. 07. 2018
Jak jsme již informovali, o tomto víkendu se konalo Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, a to v Polsku ve městě Pulawy. Naše reprezentace byla více než úspěšná - pod vedením státního trenéra Karla Světelského přivezla celkem 15 cenných kovů.

Jak jsme již informovali, o tomto víkendu se konalo Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, a to v Polsku ve městě Pulawy. Naše reprezentace byla více než úspěšná - pod vedením státního trenéra Karla Světelského přivezla celkem 15 cenných kovů. Z toho je 8 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových.

Zlaté medaile získala, již po třetí za sebou, Kateřina Roblová v celkovém hodnocení v pětiboji, dále získala zlato v soutěži družstev, v disciplíně arenberg a zátěž skish. K tomuto výčtu přidala ještě bronzovou medaili v mouše dálce. Další zlato do sbírky přidala Kateřina Bílková v mouše dálce, ve družstvech, stříbro pak získala v disciplíně skish zátěž a při své prvním startu v juniorské reprezentaci se ji povedlo celkové 3. místo v pětiboji.

Nováčkem výpravy byla i Lenka Tichá, které se podařilo vybojovat zlatou medaili hned v první disciplíně mouše skish, k tomu přidala ještě bronz ze skishe zátěže. U juniorů musíme vyzvednout výkon Vojtěcha Humpála, který byl ve všech finále, ale medaile si nakonec odnesl jen dvě, za to tu nejcennější, a to za celkové pořadí v pětiboji a bronzovou v soutěži družstev. Jeho týmový kolega Josef Luxa vybojoval celou sadu medailí – zlato v mouše skish, stříbro skish zátěž a bronz za družstva. Bronzovou medaili získal také Libor Volf, který se v letošním roce s juniorskou kategorií loučí, stejně jako Kateřina Roblová a Lenka Tichá. Bronz v soutěži družstev získal ještě David Hynek a Radek Zavadil.

Všem reprezentantům blahopřejeme, děkujeme za jejich výkony a věříme, že ti co zůstávají v juniorské kategorii, naváží na své úspěchy i v roce 2019 a ti, kteří jdou do seniorské kategorie, budou neméně úspěšní i v seniorské reprezentaci.

Zdroj: Rybsvaz.cz